Wydarzenia

U15: Liga na start!

2023-03-04 06:00:00
Rozpoczyna się piłkarska wiosna dla juniorów WKS-u! W sobotę rozgrywki ligowe zainaugurują zespoły U15 i U17 Śląska Wrocław. Młodsi wrocławianie pierwsze ligowe spotkanie rozegrają u siebie - w sobotę, 4 marca, na boisku przy ulicy Sztabowej podejmą Raków Częstochowa. Początek meczu o godzinie 13:00.

- Możemy powiedzieć, że do pierwszego meczu podchodzimy z bardzo dużym entuzjazmem, najprościej mówiąc - nie możemy się doczekać. Okres zimowy był wymagający, mierzyliśmy się z silnymi rywalami jak Slavia Praga czy Legia Warszawa, dzięki czemu mogliśmy rywalizować na naprawdę wysokim poziomie. Jednak rozgrywki ligowe budzą w nas inne emocje - mówi Paweł Dziakowicz, szkoleniowec wrocławskiej drużyny.

Jesienią wrocławianie okazali się najlepsi w swojej grupie CLJ U15, jednak teraz wszystko zaczyna się od nowa. Przed nimi kolejne czternaście meczów, a by walczyć o medale mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, trzeba zająć pierwsze miejsce w tabeli.

- Najlepiej ujmując, zapomnieliśmy już o tym, co działo się w listopadzie. Dla nas to już nieistotne, cieszyliśmy się dzień, tydzień i wróciliśmy do pracy. Ten sukces dał nam paliwo, ale cel nadal mamy prosty, wygrywać każdy kolejny mecz, w każdym kolejnym spotkaniu dominować i zachować DNA Śląska - mówi trener Dziakowicz.

Początek wiosny nie będzie dla WKS-u najłatwiejszy, bo już na inaugurację zmierzą się z wymagającym rywalem. Raków Częstochowa jesienią deptał Śląskowi po piętach i ostatecznie zajął drugie miejsce w tabeli. W dwóch starciach z piłkarzami spod Jasnej Góry wrocławianie zdobyli cztery punkty - remis 1:1 u siebie (gol Oliviera Siniawskiego) i wygrana 2:1 w rewanżu (bramki Oliviera Siniawskiego i Bartosza Szywały).

- Jesteśmy w pełni gotowi do rundy, sumiennie przepracowaliśmy okres zimowy. To nie był taki typowy okres przygotowawczy, ale ciągła praca, jaką wykonujemy od początku sezonu. Skupiliśmy się na tym, co możemy robić jeszcze lepiej i na tym, by zmniejszać nasze deficyty - podkreśla Paweł Dziakowicz.

Początek spotkania Śląska z Rakowem Częstochowa w ramach CLJ U15 w sobotę, 4 marca, o godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Sztabowej we Wrocławiu.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również