Wydarzenia

U18: Wyjazdowa porażka

2021-10-30 15:00:00
Śląsk Wrocław U18 przegrał z Wisłą Kraków 0:2 w meczu Centralnej Ligi Juniorów U18. Trójkolorowi dostali dwa ciosy, jeden na początku, a drugi na koniec meczu i nie byli w stanie odpowiedzieć.
Wisła szybko wyszła na prowadzenie, bo już w 10. minucie gospodarze trafili do bramki strzeżonej przez Oskara Mielcarza dzięki trafieniu Mateusza Stanka, który wykorzystał dośrodkowanie z bocznej strefy. W kolejnych fragmentach pierwszej cześci gry wrocławianie próbowali odrabiać straty i starali się zepchnąć rywala do defensywy, jednak nie zdołali zdobyć bramki wyrównującej i schodzili na przerwę przegrywając jednym golem.

W drugiej połowie podopieczni trenera Siemińskiego mieli swoje sytuacje. W jednej z nich obrońcy Wisły musieli się nawet ratować wybiciem piłki z linii bramkowej. Minuty mijały, a gospodarze wciąż byli na prowadzeniu. W końcówce meczu "Biała Gwiazda" wyprowadziła kolejny cios. W 88. minucie do siatki trafił rezerwowy Arkadiusz Ziarko, ustalając tym samym wynik na 2:0.

Wisła Kraków U18 - Śląsk Wrocław U18 2:0 (1:0)
Bramki:
1:0 - 10' Stanek
2:0 - 88' Ziarko

Śląsk: Mielcarz - Stawny, Rozum, Kozłowski - Szmigiel, Dachnowski, Matuszewski, Wołczek, Sikora, Łyszczarczyk, Gruszecki
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również