Wydarzenia

U19: Powalczyć o zwycięstwo

2023-05-13 20:00:00
W spotkaniu 27. kolejki CLJ U19 Śląsk Wrocław zmierzy się z rówieśnikami z Jagielloni Białystok. Początek meczu w niedzielę o godzinie 17:00.
Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo 3:0 po bramkach Patryka Bednarczyka i Aleksandra Wołczka nad Escolą Varsovia Warszawa dało trochę nadziei, że ten sezon wcale nie musi zakończyć się spadkiem. Jednak przed Śląskiem Wrocław U-19 naprawdę trudne wyzwanie - do końca pozostało tylko cztery kolejki, a strata do bezpiecznego miejsca wynosi sześć oczek. 

Podopieczni trenera Janusza Góry znajdują się obecnie na 14. miejscu z 27 punktami na koncie. Bilans "Wojskowych" to siedem zwycięstw, sześć remisów i trzynaście porażek. Jagiellonia natomiast zajmuje miejsce w górnej połowie tabeli, ale już bez większych nadziei na jakiś wielki sukces. Siódme miejsce i 39 punktów już raczej zapewnia utrzymanie i to z pewnością może cieszyć, lecz "Duma Podlasia" na pewno nie będzie składać broni, dopóki możliwe jest zajęcie piątej lokaty. 

W pierwszym spotkaniu "Jaga" pokonała Śląsk aż 4:0, zatem nie ma wątpliwości, że nasi zawodnicy pragną zemsty. Wierzymy i trzymamy kciuki za powodzenie misji "Jagiellonia" Pierwszy gwizdek spotkania 27. kolejki CLJ U19 w niedzielę o 17:00 na Oporowskiej. 
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również