Wydarzenia

Wołczek: Jesteśmy w trudnej sytuacji

2022-10-30 15:25:00
Śląsk II Wrocław w 17. kolejce eWinner 2. ligi zremisował bezbramkowo z Siarką Tarnobrzeg. Tak to spotkanie skomentował trener drużyny rezerw, Krzysztof Wołczek.
Krzysztof Wołczek, trener Śląska II: Jest lekki niedosyt, bo chcielibyśmy wygrać tak jak każdy mecz, ale wiadomo, że jesteśmy w trudnej sytacji. Mentalnie dla tych zawodników, w większości młodych, jest to trudny moment walki o utrzymanie. Oni to czują i dlatego też gra była słabsza. Mieliśmy więcej obaw, byliśmy mniej odważni niż zwykle, bo już ta liczba punktów daje nam się we znaki. Z jednej strony niedosyt, a z drugiej widocznie na tyle nas na ten moment stać i ten punkt trzeba szanować.

Dwa ostatnie mecze przegraliśmy, ten by chciało się wygrać, mieliśmy swoje sytuacje, ale przeciwnik też je miał. Miał rzut karny, którego uważam, że nie było, ale został odgwizdany i równie dobrze mogliśmy przegrać. Z mojej perspektywy nie było rzutu karnego, zawodnik wybiegał poza boisko, to nie była sytuacja do rzutu karnego. To druga tego typu zresztą, bo w meczu z Hutnikiem też dostaliśmy czerwoną kartkę, której nie było i sędzia się pomylił. Takie pomyłki potem rzutują na wynik.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również