Wydarzenia

Zespół Śląsk II wrócił do treningów

2022-06-22 12:00:00
We wtorek - 21 czerwca - drugi zespół Śląska Wrocław rozpoczął drużynowe przygotowania do sezonu 2022/23 eWinner 2. Ligi. Wcześniej przez dwa tygodnie zawodnicy trenowali indywidualnie zgodnie z wytycznymi sztabu szkoleniowego.
- Przed nami bardzo krótki, niespełna czterotygodniowy okres przygotowawczy, który z pewnością będą bardzo intensywny. Poprzednie dwa tygodnie, przez które zawodnicy pracowali indywidualnie, były pewnym wprowadzeniem, ale dopiero we wtorek rozpoczęliśmy drużynowe treningi - mówi Krzysztof Wołczek, który powraca na stanowisko pierwszego trenera Śląska II.

Przypomnijmy, że trener Wołczek ponownie objemuje opieką rezerwy po kilkumiesięcznej pracy w sztabie pierwszego zespołu. Szkoleniowiec w poprzednim sezonie prowadził Śląsk II w 22 ligowych spotkaniach (bilans 9 zwycięstw, 5 remisów i 8 porażek), a pożegnał się z drużyną po okazałym zwycięstwie nad Lechem II Poznań 4:0. Po tamtym spotkaniu dołączył do sztabu trenera Piotra Tworka.
 
- Wracam do zespołu, który prowadziłem już wcześniej. Cały czas byłem w klubie, więc mogłem na bieżąco obserwować ich pracę. Moja rola była jednak inna niż w tym momencie. Teraz wraca "nowe-stare". Zawodnicy mnie znają, ja znam ich. Praca w drugim zespole jest specyficzna, bo część zawodników trenuje z pierwszym zespolem - zaznacza trener Śląska II. Z tego też powodu nie ma jeszcze wyklarowanej kadry na planowany obóz przygotowawczy, na który wrocławianie wyruszą 27 czerwca.

Nowy sezon to tradycyjnie czas pożegnań. Z zespołem pożegnali się m.in. Mariusz Idzik, Bartosz Boruń, Filip Olejniczak.

- Jest z nami natomiast Krzysztof Mączyński, który zadeklarował swoją aktywność i zaangażowanie. Jest profesjonalistą w stu procentach. Wiadomo jednak, że drugi zespół służy przede wszystkim rozwojowi młodych zawodników, ale rola starszych, doświadczonych zawodników, jak Piotra Celebana czy Mariusza Pawelca w ostatnim sezonie była nieoceniona - przyznaje trener Wołczek.

Rozwój zawodników jest bardzo istotny, dlatego ważna jest współpraca pomiędzy sztabami pierwszego i drugiego zespołu.

- Po pierwszych dniach mogę stwierdzić, że współpraca ze sztabem Ivana Djurdjevicia układa się dobrze. Jest bardzo pozytywna, obiecująca i mam nadzieję, że taka będzie przez cały czas, co ostatecznie będzie miało odzwierciedlenie w wynikach - podsumował szkoleniowiec.

Śląsk Wrocław rozegra cztery mecze sparingowe, zaplanowane jest także kilkudniowe zgrupowanie (27 czerwca do 2 lipca). Pierwszy sparing już w najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu - rywalem Śląska II będzie GKS Jastrzębie.

Pierwszą kolejkę eWinner 2. Ligi zaplanowano na weekend 16-17 lipca. W wyjazdowym spotkaniu drugi zespół WKS-u zmierzy się z Radunią Stężyca, która w minionych rozgrywkach walczyła w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. Pierwszy mecz na stadionie przy ul. Oporowskiej Śląsk II rozegra tydzień później z beniaminkiem, Kotwicą Kołobrzeg.
Autor: Krzysztof Dziadek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również