Wydarzenia

Bartosz Marchewka piłkarzem Śląska

2021-08-05 15:55:00
Nowym zawodnikiem drugiego zespołu Śląska Wrocław został Bartosz Marchewka. 20-letni napastnik podpisał roczny kontrakt z wrocławskim klubem.
Bartosz Marchewka pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Katowicach, gdzie grał w juniorskich zespołach GKS-u i Rozwoju. W tym drugim zespole zadebiutował w seniorskiej piłce - co ciekawe, w wieku zaledwie 15 lat. I był to zwycięski debiut, bowiem Rozwój Katowice pokonał Wartę Poznań 2:0. Po dwóch latach Bartosz wrócił do GKS-u Katowice, a następnie przeszedł do LKS-u Goczałkowice Zdrój. W sezonie 2020/2021 zagrał w 36 spotkaniach na poziomie III ligi, w których zdobył 15 goli.


- Bartek to utalentowany napastnik, który mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie w piłce seniorskiej. Dysponuje dużym potencjałem i zależy nam na jego harmonijnym rozwoju. Chcielibyśmy, aby poprzez grę w II drużynie włączył się z czasem do rywalizacji o miejsce w Ekstraklasie – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Nowy piłkarz Wojskowych w przeszłości otrzymywał powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W okresie przygotowawczym przed bieżącym sezonem przebywał na testach w zespole Śląska II, podczas których zagrał w dwóch sparingach - wygranym 4:1 ze Stalą Brzeg oraz wygranym 9:0 z Górnikiem II Zabrze. Z WKS-em związał się roczną umową. Zawarto w niej także opcję przedłużenia.
 

Witamy we Wrocławiu, Bartosz!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również