Wydarzenia

Byli zawodnicy Śląska w sztabie selekcjonera Probierza!

2023-09-20 15:55:00
Od środowego poranka pewne jest już to, że Michał Probierz poprowadzi reprezentację Polski. W gronie członków sztabu nowego selekcjonera nie brakuje byłych zawodników Śląska Wrocław. Nowemu trenerowi drużyny narodowej pomagać będą Sebastian Mila oraz Tomasz Kuszczak.

Były pomocnik WKS-u, Sebastian Mila, w sztabie Michała Probierza wcieli się w rolę asystenta. Tomasz Kuszczak z kolei, wraz z Andrzejem Dawidziukiem, będzie odpowiedzialny za bramkarzy reprezentacji Polski.

Były bramkarz swoją karierę rozpoczynał właśnie we Wrocławiu. W WKS-ie grał w zespołach juniorskich. Szybko dostrzegły go inne kluby i już w wieku 17 lat przeniósł się on do niemieckiego KFC Uerdingen 05. 
Sebastian Mila wraz z wrocławskim klubem napisał dłuższą i piękną historię. We wrocławskich barwach występował w latach 2008-2015. Zdobył z klubem mistrzostwo (2011/2012) oraz wicemistrzostwo Polski (2010/2011), a także Puchar Ekstraklasy (2008/2009) oraz Superpuchar Polski (2012). W Śląsku rozgrywał też mecze kwalifikacyjne do europejskich pucharów.
 


41-latek rozegrał w ekipie Wojskowych 178 spotkań w Ekstraklasie i zdobył w nich 33 gole. Pełnił także rolę kapitana. To właśnie on jako pierwszy podnosił puchar za triumf w całych rozgrywkach.

Teraz życzymy naszym byłym zawodnikom sukcesów w sztabie Biało-Czerwonych.

Powodzenia, Panowie!
Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław