Wydarzenia

Dawid Bałdyga nowym piłkarzem Śląska II Wrocław

2023-03-21 11:50:00
20-letni Dawid Bałdyga w ubiegłym tygodniu podpisał oficjalny kontrakt z drugą drużyną Śląska Wrocław, a dzisiaj został oficjalnie zaprezentowany. Umowa z napastnikiem wstępnie będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.
Dawid Bałdyga swoje pierwsze poważne piłkarskie kroki stawiał w Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Później reprezentował jeszcze barwy FASE Szczecin oraz Błękitnych Wronki, ale najwięcej czasu, bo aż trzy lata, spędził w Siarce Tarnobrzeg. 

- Generalnie jestem środkowym napastnikiem. Na pewno dużym moim atutem jest fizyczność. Mam 194 centymetry wzrostu i wydaje mi się, że nieźle to wykorzystuję - opowiada Dawid

20-latek miał już okazję zadebiutować w barwach Śląska II. Bałdyga pojawił się na boisku w 71. minucie spotkania z Olimpią Elbląg i dziewięć minut później zameldował się na liście strzelców. - Cechuję się również skutecznością. Już podczas debiutu dla drugiej drużyny Śląska znalazłem drogę do siatki. Mam charakter do ostrej walki i chcę wygrywać, na tym mi zależy najbardziej - kontynuuje nowy nabytek Śląska. 

Mierzący 194 centymetry zawodnik podpisał kontrakt ze Śląskiem II do końca sezonu, ale gdy drużyna się utrzyma, to umowa automatycznie przedłuży się do 30 czerwca 2025 roku. 

- Oczywiście na ten moment jest to transfer do drugiej drużyny, ale też przede wszystkim to świetna perspektywa na przyszłość. W pewnym sensie spełniłem swoje marzenia i cieszę się, że będę mógł rozwijać się pod okiem takich fachowców - kończy Bałdyga. 

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław