Wydarzenia

Derbowe starcie rezerw

2019-08-23 15:00:00
W 4. kolejce trzecioligowych rozgrywek przyszła pora na derby. Śląsk II Wrocław zagra przy Oporowskiej z Zagłębiem II Lubin.
Po trzech kolejkach Śląsk jest liderem tabeli. Wrocławianie zgarnęli do tej pory komplet punktów i jako jedyni w lidze nie stracili jeszcze gola. W poprzednim spotkaniu skład rezerw ponownie zasiliło kilku zawodników z pierwszego zespołu. W meczu z Zagłębiem może, choć nie musi być podobnie - Z Miedzią Legnica zagrało kilku zawodników, którzy dołączyli z pierwszej drużyny. Mariusz Pawelec, Piotr Celeban, Kamil Dankowski i Damian Gąska. Jest wielu piłkarzy, którzy trenują z pierwszym zespołem, ale to młodzi zawodnicy i są tam, żeby trener mógł ich cały czas obserwować, jednak regularnie grają w rezerwach. W ten weekend zawodników czeka długa podróż z Gdańska, więc sytuacja może uledz zmianie - mówi Piotr Jawny, trener rezerw Śląska Wrocław. 

Zagłębie wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. "Miedziowi" zgromadzili na ten moment dwa punkty i zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że lubinianie rozegrali tylko dwa spotkania. Oba zakończyły się remisami (0:0 z LZS-em Starowice Dolne i 1:1 z Pniówkiem Pawłowice Śląskie) - podobnie jak u nas nie wiadomo jakim składem zagra Zagłębie. Musimy być przygotowani na wszystko. Na ten moment trudno powiedzieć które drużyny są mocne, a które przeciętne, więc przygotowujemy się na każdy mecz z pełną koncentracją - podsumowuje Jawny.

Początek meczu Śląsk - Zagłębie w niedzielę, 25 sierpnia o 12:00. Bilety będą kosztowały 10 zł, a sprzedaż w kasach stadionu przy ul. Oporowskiej 62 rozpocznie się na godzinę przed meczem. Dzieci i młodzież do 18. roku życia wejdą na stadion za darmo.


Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również