Wydarzenia

Derby to jego specjalność

2017-04-21 21:05:00
- Będąc w Crvenie Zvezda, grałem przeciwko Partizanowi, więc dobrze wiem, jak ważne dla kibiców są derby. Traktuje się je jak wojnę, której nie można przegrać – mówi Aleksandar Kovacević przed derbami Dolnego Śląska.
Przed wrocławianami jeden z najważniejszych meczów w sezonie, czyli derby Dolnego Śląska. Emocje, które towarzyszą takim spotkaniom, dobrze zna Aleksandar Kovacević, który występował w Wiecznych Derbach Belgradu. - Wiem, co dla kibiców oznaczają takie mecze. Będąc w Crvenie Zvezda, grałem przeciwko Partizanowi i chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że są to jedne z najbardziej znanych derbów na świecie. Wzbudzają różne emocje i zawsze dużo dzieje się na trybunach. Traktowało się je jak wojnę, której nie można było przegrać. Tak samo traktuję najbliższe spotkanie z Zagłębiem, bo zdaję sobie sprawę, co one oznaczają dla naszych kibiców. Na boisku nic mnie zaskoczy. Znam atmosferę derbowych spotkań, a ja takie spotkania lubię. To będą moje pierwsze derby w barwach Śląska, ale nie pierwsze w moim życiu, bo również w Lechii grałem w derbowych potyczkach. 
 
Derby Dolnego Śląska to ostatni mecz fazy zasadniczej LOTTO Ekstraklasy. Śląsk walczy o jak najlepsze miejsce w dolnej ósemce, a Zagłębie o awans do grupy mistrzowskiej. W przypadku zwycięstwa Trójkolorowych Miedziowi nie uzyskają awansu do pierwszej ósemki. 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław