Wydarzenia

Do Krakowa po rewanż

2022-08-10 10:00:00
Wyjątkowy gol Sebastiana Bergiera z meczu przeciwko Polonii Warszawa wciąż krąży po mediach społecznościowych, ale przed nami już kolejne spotkanie eWinner 2 ligi. W rozgrywanej w środku tygodnia 5. kolejce Śląsk II zmierzy się na wyjeździe z Garbarnią Kraków, chcąc zrewanżować się za wysokie porażki w poprzednim sezonie.
Dzisiejsi rywale Śląska to zespół, który co roku ma apetyt na powrót na zaplecze Ekstraklasy. Od kiedy gospodarze spadli bowiem do drugiej ligi, regularnie zajmują miejsca tuż za strefą dającą możliwość gry w barażach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Najbliżej szansy na powrót byli w sezonie 2020/21, kiedy to razem ze Skrą Częstochowa i Śląskiem Wrocław II zgromadzili 52 punkty i zajęli 7 miejsce wyprzedzając Wojskowych, jednak ustępując częstochowianom ze względu na gorszy bilans w małej tabeli.

Aktualny sezon Brązowi, jak jest nazywany zespół Garbarni, rozpoczęli w podobnym stylu, co rezerwy WKS-u. W czterech meczach zgromadzili tę samą liczbę punktów, przy identycznym bilansie zwycięstw, remisów i porażek, a nawet bramek. Garbarze dwa razy dzielili się punktami – u siebie z Motorem Lublin i na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 2:2. Trzy punkty dał im mecz na własnym stadionie przeciwko Pogoni Siedlce (3:2), a na tarczy wrócili z Kalisza, gdzie tamtejszy KKS pokonał ich 3:1.

Ostatnich meczów z Garbarnią drużyna Śląska nie wspomina najlepiej, bowiem w zeszłym sezonie Wojskowi ulegli ekipie z Krakowa dwukrotnie, przegrywając u siebie 0:4, a na wyjeździe aż 1:6. Dwa sezony temu było już trochę lepiej. Co prawda wrocławianom nie udało się wygrać przed własną publicznością, jednak na wyjeździe odnieśli zwycięstwo 3:1. Miejmy nadzieję, że podopieczni Krzysztofa Wołczka powtórzą ten wynik i zrewanżują się za poprzednie rozgrywki.

Mecz rozpocznie się już dzisiaj o godzinie 17:00, a transmisję jak zwykle będzie można obejrzeć w serwisie WP Pilot, do czego gorąco zachęcamy.
Autor: Piotr Paluszek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław