Wydarzenia

Dziewczyny! Grajcie z nami!

2022-10-12 14:00:00
Fundacja Śląska Wrocław rozpoczęła pilotażowy projekt skierowany do uczennic z wrocławskich podstawówek. Dziewczyny - grajcie z nami!
Bezpłatne treningi piłkarskie dla dziewczyn w ramach programu Dziewczyny Grajcie z Nami! Edycja 2022 to propozycja dla dziewczyn, które chciałyby aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji poznać tajniki treningu piłkarskiego. Programem zostało objętych 6 szkół z Wrocławia, w których zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowane trenerki z Akademii Śląska Wrocław.

Bezpłatne treningi odbywają się w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII, a każda grupa trenuje raz w tygodniu przez 1,5 h.

- Nasz projekt to przede wszystkim gra fair-play nastawiona na świetną zabawę, a nie wynik sportowy. Projekt skierowany wyłącznie do dziewczyn, by zapewnić im komfort, swobodę - by nie czuły się zawstydzone czy przytłoczone grą z chłopakami. Chcemy, żeby to był dla nich czas spędzony efektywnie i przyjemnie – mówi Piotr Waśniewski, Prezes Fundacji WKS Śląsk Wrocław.

Każda z uczestniczek zajęć otrzyma drobny upominek, a zwieńczeniem treningów będzie sportowy event, na którym odbędzie się m.in. wręczenie dyplomów oraz medali.

Wszystkie zainteresowane dziewczyny serdecznie zapraszamy do zapisywania się na treningi. Wystarczy wysłać mail na adres fundacja@slaskwroclaw.pl i napisać w nim w jakiej szkole i grupie wiekowej planujesz chodzić na treningi. Zapisy przyjmują także trenerki bezpośrednio przed zajęciami.

Instytucją prowadzącą projekt jest Fundacja WKS Śląsk Wrocław, zaś samo działanie finansowane jest ze środków Gminy Wrocław.

Autor: Patrycja Wojciechowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław