Wydarzenia

Engels: Zakończyć sezon wygraną!

2017-05-31 17:00:00
- Jest szansa na awans w tabeli, więc czeka nas bardzo ważne spotkanie – mówi przed piątkowym meczem z Wisłą Płock Mario Engels.
Mario Engels w ostatnim czasie sporo zyskał w oczach trenera. Niemiec zagrał w ważnych spotkaniach i solidnie przyczynił się do utrzymania WKS-u w Ekstraklasie. - Moim celem jest gra w każdym meczu. Dlatego codziennie ciężko pracuje na treningach i pokazuję trenerowi, na co mnie stać. Czekałem długo na szansę, żeby zagrać pełne mecze, ale cieszę się, że w końcu trener na mnie postawił. Nie lubię sam siebie oceniać, ale wydaje mi się, że w obu spotkaniach zagrałem nieźle. Moją największą bronią jest szybkość i staram się ją wykorzystywać w stu procentach. Koledzy z drużyny o tym wiedzą, więc dobrze się z nimi rozumiem – mówi Mario Engels. – Przed nami ostatni mecz w tym sezonie i chcemy go dobrze zakończyć, najlepiej wygraną. Jest szansa na awans w tabeli, więc czeka nas bardzo ważne spotkanie.
 
Pomocnik WKS-u już raz wpisał się na listę strzelców i nie ukrywa, że w piątek chce to powtórzyć. -Mam tylko jedną bramkę na swoim koncie, ale tak naprawdę nie dostawałem zbyt wielu minut na boisku. Stać mnie na więcej, ale potrzebuje regularnych występów. To będzie moim celem w przyszłym sezonie. Dla mnie jednak był to ciekawy rok. Nie znałem polskiej ligi, ale teraz już wiem, jak się tutaj gra i liczę, że to przełoży się na moją lepszą dyspozycję. Pierwszy rok w nowej lidze i zespole jest zawsze ciężki. Teraz powinno być lepiej – kończy Engels. 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław