Wydarzenia

Ferie z Kibicami Razem!

2024-01-21 17:45:00
W pewne zwyczajne popołudnie, do podstawówki jakich mnóstwo w naszym kraju, zawitał projekt KIBICE RAZEM WE WROCŁAWIU. Ferie zimowe to znakomita okazja, by spędzić czas inaczej niż zwykle – nawet, jeśli właśnie siedzi się w szkole. W SP 38 uczestnicy półkolonii (klasy I-VIII) wzięli udział w zajęciach praktyczno-technicznych. Uruchamiając wodze wyobraźni, każdy stworzył dla siebie (lub dla kogoś w prezencie) t-shirt zdobiony metodą tie dye.
To ciekawa metoda warsztatowa polegająca na farbowaniu tkanin odpowiednimi barwnikami. Dodatkowo, przygotowując koszulkę właśnie tą techniką, możemy być pewni, że nie spotkamy nikogo w identycznym jak nasz t-shircie! W każdej z 4 grup warsztatowych rozmawialiśmy także o kibicowaniu, o Śląsku Wrocław, o tym, jakie dyscypliny na co dzień dzieciaki uprawiają. Wielu uczestników półkolonii opowiadało o swoich wizytach na stadionie na meczach WKS-u. Na koniec każde dziecko otrzymało upominek, a szkoła -  pakiet sportowy i gry planszowe do świetlicy.

- Dla niemal 60 dzieciaków ten dzień na długo zapadnie w pamięci, zwłaszcza, że pracą swoich rąk wykonały dzieła, które będą im przypominać o piłce nożnej i miłych chwilach na feriach – podsumowała ten bardzo udany dzień w SP 38 wychowawczyni klasy 1a, Pani Agnieszka Będzieszak.

Zapraszamy do podziwiania prac w galerii zdjęć.

Obecny od niemal 15-lat w naszym kraju projekt KIBICE RAZEM promuje ideę, iż najlepsze kibicowania, to wspólne kibicowanie!

Operatorem projektu „KIBICE RAZEM WE WROCŁAWIU”, finansowanego ze środków Gminy Wrocław, jest Fundacja WKS Śląsk Wrocław.
Autor: Patrycja Wojciechowska, Fot. Patrycja Wojciechowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław