Wydarzenia

FOTO: Weekend z Interligą we Wrocławiu

2022-11-16 21:00:00
Za nami druga seria meczów Interligi U12 i U13. Tym razem młodzi piłkarze rywalizowali we Wrocławiu, a zespoły Śląska pokazały się z dobrej strony w spotkaniach z wymagającymi przeciwnikami.
Piłkarska Interliga to międzynarodowe rozgrywki, zrzeszające wiodące akademie z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, a także Ukrainy, których celem jest współzawodnictwo wiodących rówieśników i weryfikacja poziomu sportowego młodych zawodników. W miniony weekend rywalizacja odbywała się m.in. we Wrocławiu.- Na Oławce spotkały się zdecydowanie najlepsze drużyny w tegorocznej edycji Interligi. Mecze rozgrywane były w szybkim tempie i obfitowały w wiele sytuacji bramkowych. Były to bardzo dobre spotkania w wykonaniu wszystkich trzech drużyn - ocenił trener Śląska U13, Marek Borgman.

Jego podopieczni zremisowali ze Spartą Praga (1:1) i ulegli Ruchowi Lwów (1:5). Podobne rozstrzygnięcia padły w rywalizacji U12 - tam również WKS podzielił się punktami z ekipą z Czech (1:1) oraz przegrał z Ruchem (1:2).

FOTO: ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z RYWALIZACJI NA OŁAWCE


- Drużyny z Pragi oraz Lwowa to jedne z najmocniejszych zespołów, z jakimi mieliśmy przyjemność rywalizować w tym roku. Mecze z takimi drużynami to zawsze bardzo dobra okazja do nauki i szansa do rywalizacji na najwyższym poziomie. Intensywność gry w każdym meczu oraz umiejętności piłkarskie zawodników były naprawdę na wysokim poziomie. Cieszymy się, że mamy okazję uczestniczyć w Interlidze, gdzie możemy sprawdzić się na tle bardzo silnych Akademii - podsumował trener zespołu U12, Michał Pawlak.

Sobotnie zmagania były drugą kolejką Interligi. Przypomnijmy, że w październikowych spotkaniach zespół U13 Śląska wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 i zremisował z Honvedem Budapeszt 0:0, z kolei drużyna U12 zanotowała pewne zwycięstwa 3:0 nad zabrzanami i zespołem z Węgier. A już w czwartek - 17 listopada - młodzi wrocławianie pojadą do Ostrawy, gdzie rozegrają kolejne spotkania w Interlidze.2. kolejka Interligi:

Śląsk U13 - Sparta Praga U13 1:1
Śląsk U13 - Ruch Lwów U13 1:5
Ruch Lwów U13 - Sparta Praga U13 1:2

Śląsk U12 - Ruch Lwów U12 1:1
Śląsk U12 - Sparta Praga U12 1:2
Ruch Lwów U12 - Sparta Praga U12 4:3

Śląsk U13 reprezentowali: Olivier Sawicki, Mikołaj Słodkowski, Filip Pawelec, Łukasz Stojek, Borys Pawłowicz, Przemek Mazan, Iwo Wowczak, Kajetan Malik, Leon Szuba, Tadeusz Ciepliński, Aleksander Prus, Oliwier Zarówny, Jakub Barcikowski, Sebastian Dębowski oraz testowani: Miłosz Pisarek (FC Wroclaw Academy), Franciszek Kulas (FC Wroclaw Academy) i Łukasz Zajączkowski (Olympic Wrocław).

Śląsk U12 reprezentowali: Dawid Sarara, Wiktor Waloch, Kornel Czternastek, Dawid Luchowski, Tymon Schroeder, Bartłomiej Karnaś, Łukasz Smenda, Mateusz Szymitko, Wojciech Skorupa, Patryk Kiałka, Antoni Kośmider, Jakub Skrzypczyński, Oleg Kovalenko oraz testowani: Kamil Orłowski (MKS Gogolin) i Aleksander Budka (Pogoń Zduńska Wola).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław