Wydarzenia

Graffiti „Wrocław Naszym Miastem”

2019-09-14 21:00:00
W stolicy Dolnego Śląska powstało jedno z największych graffiti WKS-u. Jest to zwycięski projekt pt. „Wrocław Naszym Miastem”, którego inicjatorami byli kibice ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” oraz „Kibice Razem”.

Głosami komisji konkursowej projekt „Wrocław Naszym Miastem” wyłoniony został spośród setek innych w ramach V edycji programu grantowego Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Następnie trafił do drugiego etapu głosowania, które odbywało się w sklepach Tesco w danym mikroregionie pomiędzy trzema zakwalifikowanymi projektami. Głosy oddawać mógł każdy, kto w okresie od 21 stycznia do 17 lutego 2019 roku. zrobił zakupy we wrocławskich sklepach Tesco i wrzucił swój żeton do jednej z trzech urn. Przełożyło się to na zajęcie II miejsca i dofinansowanie w kwocie 3 tysięcy zł.


Projekt Stowarzyszenia Wielki Śląsk i ośrodka Kibice Razem Śląsk Wrocław zakładał wykonanie graffiti o tematyce wrocławsko-historycznej oraz przeprowadzenie warsztatów dla dzieci. Grupa Ultravaganza przygotowała koncepcję, na podstawie której wykonała mural przedstawiający pięć symboli Wrocławia – cztery o charakterze historycznym: Ratusz, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Halę Stulecia i Most Grunwaldzki oraz jeden o charakterze sportowym: Stadion Miejski, na którym swoje mecze rozgrywa WKS Śląsk Wrocław. Całość dopełniły herb Wrocławia oraz herb WKS-u, a także logo Stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, dzięki któremu udało się pozyskać dofinansowanie. Graf opatrzony został hasłem sławiącym miasto i klub, który jest jego sportowym symbolem – „Kwiat Wrocławia. Wrocław naszym miastem, Śląsk naszym życiem”.

Dodatkowo zorganizowane zostały warsztaty dla dzieci, podczas których zapoznały się one z historią naszego miasta oraz wykonały prace plastyczne ukazujące swoje ulubione miejsca we Wrocławiu.

 
, Fot. kibiceslaska.pl

Zobacz również