Wydarzenia

Hiszpania - Polska 3:0, występ Wróblewskiej | Ekstraliga

2021-02-24 08:00:00
Kobieca reprezentacja Polski przegrała z Hiszpanią 0:3 w ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Biało-Czerwone zajęły ostatecznie trzecie miejsce w swojej grupie i nie wywalczyły awansu. 80 minut w starciu z Hiszpankami zagrała zawodniczka Śląska, Joanna Wróblewska.
Sytuacja Polek była dość klarowna i jednocześnie bardzo trudna. Tylko zwycięstwo z niepokonaną w eliminacjach Hiszpanią przedłużało szansę na awans do mistrzostw Europy. Polski miały plan na to spotkanie i od samego początku chciały go realizować, ale niestety to rywalki były skuteczniejsze pod atakowaną bramką. Esthera Gonzales najpierw wykorzystała błąd obrony Polski i w 25. minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, a w drugiej połowie raz jeszcze wpisała się na listę strzelczyń. Wynik meczu w końcówce ustaliła Mapi Leon.

Mecz od 1. minuty na boisku rozpoczęła Joanna Wróblewska. I niewiele brakowało, by zawodniczka WKS-u była jedną z bohaterek, bowiem przy stanie 1:0 była bardzo bliska zdobycia gola. Jej techniczny strzał bramkarka Hiszpanii wybroniła z największym trudem. Ostatecznie Wróblewska rozegrała 80 minut - w końcówce została zmieniona przez Emilę Zdunek.

Z polskiej grupy na mistrzostwa Europy awansowała Hiszpania (22 punkty), drugie miejsce i prawo gry w barażach wywalczyły Czeszki (16 "oczek"), a Polki uplasowały się na trzecim miejscu (14 punktów).

Hiszpania - Polska 3:0 (1:0)
Bramki:
1:0 Esther Gonzales 25'
2:0 Esther Gonzales 69'
3:0 Mapi Leon 87'
 
Polska: Katarzyna Kiedrzynek - Aleksandra Rompa (73' Zofia Buszewska), Sylwia Matysik, Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Natalia Chudzik (61' Martyna Wiankowska), Joanna Wróblewska (80' Emilia Zdunek), Dominika Grabowska, Adriana Achcińska (80' Gabriela Grzywińska), Ewelina Kamczyk (73' Weronika Zawistowska), Nikola Karczewska.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również