Wydarzenia

IV liga: Pewne zwycięstwo Śląska!

2017-09-23 12:45:00
Skromnie, ale zasłużenie. Tak można podsumować zwycięstwo rezerw WKS-u z Pogonią Oleśnica 2:0. Autorami goli Adrian Łyszczarz i Mateusz Czerwiński.
Zgodnie z przewidywaniami Śląsk miał dużą przewagę na boisku, a goście skoncentrowani byli przede wszystkim na defensywie. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Trójkolorowi w pierwszej połowie nie stworzyli sobie klarownych sytuacji bramkowych i do szatni schodzili z bezbramkowym remisem. W pierwszych 30 minutach zawodnik Pogoni Patryk Kluziak zobaczył dwie żółte kartki i w konsekwencji wyleciał z boiska, osłabiając swoją drużynę.

Po zmianie stron wrocławianie praktycznie zmknęli gości na własnej połowie i ostrzeliwali ich bramkę. W końcu w 72. minucie gospodarze przeprowadzili bramkową akcję, a strzelcem gola urodzony w Oleśnicy Adrian Łyszczarz, który pięknym uderzeniem wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Asystę przy trafieniu zaliczył wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Czerwiński.

WKS dążył do podwyżeszenie prowadzenia i dokonał tego w ostatniej akcji meczu. Bramkę po asyście Sobczaka zdobył Czerwinski, a chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Było to w pełni zasłużone zwycięstwo zespołu Tomasza Horwata, który w przekroju 90 minut był lepszym zespołem.
 
Sport-Track IV liga
 
Śląsk II Wrocław – Pogoń Oleśnica 2:0 (0:0)

1:0 Łyszczarz 72'
2:0 Czerwiński 90'
 
Śląsk: Aleksander Sobczak – Kierkiewicz, Tabaka, Kuczarczyk, Caliński – Danielik, Pałaszewski, Łyszczarz (90' Adrian Sobczak), Kotfas (55’ Czerwiński), Kubacki (55’ Scalet) – Jaroszyński (74' Kazimierowicz).
Trener: Tomasz Horwat
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również