Wydarzenia

Jak Śląsk ze słynnym Liverpoolem walczył

2015-01-09 15:20:00
1
8 stycznia na antenie Radia Wrocław został wyemitowany reportaż zatytułowany „Jak Śląsk ze słynnym Liverpoolem walczył”. Zachęcamy do przesłuchania materiału i poznania tego fragmentu historii Śląska Wrocław.

Reportaż Roberta Skrzyńskiego opowiada o pamiętnych spotkaniach Śląska Wrocław w Pucharze UEFA, gdzie w roku 1975 Wojskowi mierzyli się z naszpikowanym gwiazdami brytyjskiej piłki Liverpoolem F.C. Historię tamtych dni opowiadają znakomici napastnicy zielono-biało-czerwonych Janusz Sybis i Tadeusz Pawłowski, masażysta wrocławskiej drużyny Piotr Ruśniok, a także wieloletni dziennikarz radiowy i telewizyjny Andrzej Ostrowski, który był sprawozdawcą tego meczu oraz znakomity wrocławski fotoreporter Adam Hawałej.

 

Materiał wyemitowany w Radiu Wrocław skupia się na pierwszym meczu pomiędzy Trójkolorowymi a słynnymi The Reds. Z opowieści bohaterów możemy poznać kulisy tego spotkania, które z trybun Stadionu Olimpijskiego oglądało 50 tys. widzów. Serdecznie zachęcamy do przesłuchania reportażu „Jak Śląsk ze słynnym Liverpoolem walczył”, zwłaszcza że w bieżącym roku, w listopadzie będziemy obchodzili 40 rocznicę tego wydarzenia.

 

Reportażu „Jak Śląsk ze słynnym Liverpoolem walczył” można wysłuchać na stronie internetowej Radia Wrocław. Materiał dostępny jest po kliknięciu: TUTAJ.
Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również