Wydarzenia

Jan Urban: Dziś byłem spokojny

2017-05-13 20:00:00
- Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie. Nie mamy czasu na celebrowanie zwycięstwa. Trzeba się zregenerować na derby – komentuje zwycięstwo Jan Urban.
Jan Urban: Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie. Nie mamy czasu na celebrowanie zwycięstwa. Trzeba się zregenerować na derby, a później już w piątek gramy z Arką. Wygrana zawsze pomaga w tym, aby drużyna nabrała pewności siebie. W naszej lidze często zdarzają się niespodzianki, moim zdaniem są spowodowane psychiką zawodników. Drużyna, która gra dobrze w jednym meczu, w kolejnym popełnia dużo błędów. Odwrotnie jest tak samo.

Myśleliśmy nad zmianami, mając na uwadze to, że we wtorek gramy kolejny mecz. Po 4-0 uspokajałem drużynę, żeby nie szalała za bardzo. Gdybyśmy kolejny mecz grali za tydzień, można byłoby się wyżyć, bo nie zawsze gra się takie mecze. Doświadczona drużyna przy takim wyniku musi umiejętnie oszczędzać siły. To też jest inteligencja zespołu.

Augusto dosyć długo nie grał, chociaż pewnie wytrzymałby dziś cały mecz. Zagrał Lewandowski, bo jest zdecydowanie szybszy, a Ruch miał dziś dużo szybkości na skrzydłach. Z jednej strony był Przybecki, a z drugiej Moneta, którzy są bardzo szybkimi zawodnikami.
Porozmawiałem sobie tak naprawdę z Morioką - jak on się czuję, co mu przeszkadza i co zrobić by nie miał wahania formy. Był on bardzo zadowolony z tej rozmowy. Pomógł nam japoński trener, który mówi dobrze po hiszpańsku. Wszyscy wyciągnęli z tego jakieś korzyści. 

Jak wiecie lubię grać z drużyną, ale dzisiaj w końcówce byłem już spokojny.
 
Autor: Mateusz Sładek, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław