Wydarzenia

Jehor Macenko piłkarzem Śląska

2022-02-17 10:50:00
Jehor Macenko został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. 20-latek, który przychodzi do WKS-u z warszawskiej Legii, związał się z klubem kontraktem obowiązującym do końca 2024 roku. Ukraiński obrońca będzie występował w drugoligowych rezerwach Śląska.
Macenko jest wychowankiem Dynama Kijów, skąd trafił do Ursusa Warszawa, a następnie do warszawskiej Legii. I choć nie miał okazji zadebiutować w pierwszym zespole, to przez pewien czas trenował z ekstraklasową drużyną, m.in. na obozie przygotowawczym w Dubaju przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021. W trwającym sezonie rozegrał osiem spotkań w barwach rezerw Legii. 

- Trenowałem u trenera Michniewicza, to było bardzo fajne doświadczenie, poczułem, jak gra się na naprawdę wysokim poziomie. Bez wątpienia dużo się tam nauczyłem - mówi nowy zawodnik WKS-u.Zawodnik uchodzi za duży talent i na brak ofert  z klubów Ekstraklasy nie mógł narzekać. Ostatecznie jednak postawił na rozwój w Śląsku. - Cieszę się, że dołączam do Śląska. Transfer do Wrocławia to krok do przodu, jestem zadowolony, że jestem w tym miejscu, ale już myślę o przyszłości. Chcę ciężko pracować, by być jeszcze lepszym piłkarzem - dodał 20-latek.

- Cieszymy się, że udało się sfinalizować transfer Jehora, to utalentowany i młody piłkarz, który doświadczył już futbolu z wyższej półki - zaznacza dyrektor sportowy Śląska, Dariusz Sztylka.

Macenko to piłkarz defensywny, choć nieźle odnajduje się również w ofensywnym futbolu. - Jestem stoperem, środkowym obrońcą, chociaż jeszcze niedawno częściej grałem jako defensywny pomocnik. W Legii zmieniłem pozycję na środek obrony. Lubię jednak futbol ofensywy, zdecydowanie wolę grać "do przodu". Ostatnio występowałem w ustawieniu trójką obrońców, choć mogę również zagrać w czteroosobowej linii obrony, dla mnie to żaden problem - podkreśla Jehor Macenko.Piłkarz związał się z klubem niemal trzyletnią umową - kontrakt będzie obowiązywał do 31 grudnia 2024 roku. W rundzie wiosennej obecnej kampanii obrońca będzie występował w drugoligowych rezerwach WKS-u.

Witamy we Wrocławiu, Jehor!
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław