Wydarzenia

Madej: Wygrać i się utrzymać

2017-05-24 15:00:00
- Szalenie ważny mecz przed nami i liczę, że ostatecznie rozstrzygnie się na naszą korzyść – zapowiada sobotni mecz z Cracovią Łukasz Madej.
Cracovii – podobnie jak Śląskowi – sobotnia wygrana daje utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. To sprawia, że na Stadionie Wrocław czekają nas ogromne emocje. - Sprawę trzeba postawić jasno: Zwycięstwo daje nam utrzymanie, więc musimy w sobotę grać o pełną pulę. Do Płocka chcemy już jechać spokojni, a nie walczyć o życie – mówi Łukasz Madej. – Ważne, żeby już od początku zdominować przeciwnika na boisku, bo będzie nam się lżej grało. Szalenie ważny mecz przed przed nami i liczę, że ostatecznie rozstrzygnie się na naszą korzyść. 
 
Nasz najbliższy przeciwnik bardzo słabo radzi sobie w delegacji. W przeciągu całego sezonu Pasy wygrały poza domem tylko jeden mecz (w Chorzowie 1:0). Śląsk natomiast po okresie słabszej gry znów powrócił do optymalnej formy i liczy na kolejny zwycięstwo na Stadionie Wrocław. - Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie zaliczyliśmy dołek, jeśli chodzi o naszą formę. Myślę jednak, że mamy to już za sobą, co pokazują nasze wyniki – analizuje Madej. – Każdy mecz ma swoją historię. Nie możemy patrzeć na to, jak dana drużyna gra na wyjazdach, a jak gra przed własną publicznością. Na pewno gdzieś to w głowie siedzi, ale na boisku każdy punkt trzeba po prostu wywalczyć. Cracovia to naprawdę mocny zespół, ale - podobnie do nas - miał swoje problemy w tym sezonie. Uważam, że w optymalnej dyspozycji ta drużyna grałaby w pierwszej ósemce – kończy pomocnik WKS-u.
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław