Wydarzenia

Mateusz Moskaluk z profesjonalnym kontraktem

2024-06-25 19:47:00
Ważny zawodnik Śląska U15 oraz świeżo upieczony mistrz Polski w tej kategorii wiekowej - Mateusz Moskaluk - podpisał profesjonalny kontrakt z wrocławskim klubem.
- Mateusz dołączył do Akademii Śląska pięć lat temu z Olympiku Wrocław. Szybko zyskał status ważnego zawodnika w zespole, czego efektem była powierzona mu opaska kapitana. W obecnym sezonie był powoływany do reprezentacji Polski U15, w której zagrał pięć meczow - mówi szkoleniowiec Śląska U15, trener Krzysztof Franczak.- Mateusz jest uniwersalnym zawodnikiem, może grac zarówno jako boczny obrońca i środkowy pomocnik. Jak sam twierdzi,  jest mu wszystko jedno, ważne żeby grac w piłkę - dodaje z uśmiechem.

W kończącym się sezonie Mateusz Moskaluk zagrał w 26 meczach CLJ U15, w których strzelił sześć bramek. Młody piłkarz znakomity występ zaliczył w półfinale Centralnej Ligi Juniorów U15 we Wrocławiu, kiedy zdobył gola i zanotował cztery asysty, a Śląsk pokonał Stal Rzeszów aż 7:2.- Cieszymy się, że Mateusz podpisał kontrakt ze Śląskiem. To ważny zawodnik zespołu U15, co dobitnie pokazały mecze półfinałowe i finałowy Centralnej Ligi Juniorów U15. Mateusz jest utalentowanym piłkarzem, otrzymuje powołania do reprezentacji Polski i chcemy stworzyć mu możliwie najlepsze warunki do rozwoju. Cieszymy się, że nadal będzie reprezentował barwy Śląska i wierzę, że jeśli dalej będzie tak ciężko pracował, to czeka go dobra piłkarska przyszłość - podkreśla dyrektor Akademii WKS-u, Janusz Góra.O swoim talencie Mateusz dał znać szerszej publiczności już trzy lata temu, kiedy został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju U12 o puchar prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, który zakończył się zwycięstwem młodzych wrocławian.

fot. Łączy Nas Piłka

- Jestem bardzo zadowolony, że podpisałem swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem. To oczywiście duża motywacja do pracy na treningach. Cieszę się z tego i życzyłbym sobie, by to nie była ostatnia umowa - zaznacza skromnie Mateusz Moskaluk. - Na pewno bardzo się cieszę ze złota CLJ U15 i powołań do reprezentacji, które w ostatnim czasie otrzymywałem. Oby tych powołań było jak najwięcej. Co do moich celów - na razie nie wybiegam daleko w przyszłość. Obym grał jak najlepiej i na jak najwyższym szczeblu - dodaje młody piłkarz.

Gramy galej, Mateusz! Życzymy kolejnych udanych występów i bramek w zielono-biało-czerwonych barwach!

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław