Wydarzenia

Mustafić: Wszyscy chcemy dobrze zastąpić Erika

2024-04-12 11:55:00
W niedzielę wrocławianie rozegrają kolejny ważny mecz dla układu tabeli PKO BP Ekstraklasy. Śląsk uda się na teren bardzo dobrze dysponowanego w rundzie wiosennej Górnika Zabrze. Przed tym spotkaniem rozmawiamy z Alenem Mustaficiem, który dostaje ostatnio coraz więcej szans w wyjściowym składzie.

Coraz częściej występujesz w spotkaniach Śląska Wrocław od pierwszej minuty. Cieszysz się, że otrzymujesz więcej minut od trenera?

Bardzo się cieszę i jestem wdzięczny za kolejne szanse. Wiem, że mam jeszcze wiele rzeczy, które mogę poprawić. Zawsze daję z siebie wszystko, ale zdarzają mi się lepsze i gorsze zagrania. Na koniec najważniejsze jest jednak dobro drużyny i staram się jej jak najmocniej pomagać. Ostatnio wygraliśmy i to było najistotniejsze.

Dzięki tej wspomnianej wygranej z Wartą nadrobiliśmy część straty do Jagiellonii Białystok. Czujesz większą pewność w zespole po tych istotnych trzech punktach?

Oczywiście. Za nami trudny okres. Bardzo czekaliśmy na zwycięstwo i w końcu udało się je wyrwać. Te trzy punkty były bardzo ważne i powinny nas pociągnąć do przodu.

W niedzielę czeka nas wymagający pojedynek. Udamy się na teren jednej z lepiej punktujących ostatnio ekip, czyli Górnika Zabrze. Nie będzie to łatwy mecz…

Górnik jest mocny, ale sądzę, że w PKO BP Ekstraklasie nie ma łatwych przeciwników. Do każdego trzeba podchodzić z szacunkiem i nigdy nie jest łatwo. Każdy mecz to inna historia, ale przygotowujemy się już jak najlepiej na kolejnego rywala. Liczę, że przywieziemy z Zabrza trzy punkty.


Z powodu czterech żółtych kartek w Zabrzu nie zagra Erik Exposito. To wyzwanie bez kapitana będzie jeszcze trudniejsze?

Erik jest bardzo ważną postacią tej drużyny. Pokazał to chociażby w ostatnim meczu, gdy zdobył decydującego gola. Oczywiście będzie nam go brakowało, ale będziemy starali się go jak najlepiej zastąpić. Wszyscy chcemy to zrobić. Wierzymy, że wygramy także w tym spotkaniu.

Spędziłeś już kilka miesięcy we Wrocławiu. Co możesz powiedzieć o samym mieście i kibicach Śląska?

Widać, że to miasto bardzo żyje piłką i Śląskiem. To widać na ulicach, ale także na stadionie. Na nasze mecze przychodzi naprawdę wielu kibiców i to cieszy. Dobrze się gra dla tej publiczności, którą zawsze mocno słychać na boisku.

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław