Wydarzenia

Nie wypaść z rytmu

2023-09-15 10:00:00
Wracamy po przerwie reprezentacyjnej. Śląsk Wrocław zawita w piątek do Krakowa, aby zmierzyć się z Puszczą Niepołomice w ramach meczu 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Początek spotkania już o godzinie 18:00.

Po krótkiej przerwie od Ekstraklasy, piłkarze Trójkolorowych wracają do gry. Naprzeciw wychodzi im beniaminek – Puszcza Niepołomice. Podopieczni Jacka Magiery mają nadzieję utrzymać się na fali wznoszącej i chcą dalej punktować - tak samo jak przed przerwą. Przypomnijmy, że Śląsk wygrał wszystkie ze swoich ostatnich czterech meczów ligowych.

To zadanie nie będzie jednak należało do najłatwiejszych. Spośród drużyn, które w tym sezonie awansowały do Ekstraklasy, właśnie Puszcza radzi sobie najlepiej. Piłkarze z Niepołomic uzbierali 7 punktów, a do tego nie przegrali w tym sezonie żadnego meczu ‘’u siebie’’. Możemy spodziewać się, że spotkanie będzie z gatunku tych ostrzejszych, w końcu zawodnicy Tomasza Tułacza są najczęściej faulującą drużyną w Ekstraklasie.

To wszystko ma na uwadze również Jacek Magiera, który z wielkim respektem wypowiadał się o najbliższym rywalu.

- Puszcza ma swój styl gry. Jest to niebezpieczna drużyna. Tylko nasza dyspozycja fizyczna, mentalna i sportowa może spowodować, że wrócimy z trzema punktami. Jesteśmy ambitni i wiemy, że możemy tam wygrać. Wiemy też jednak, że może być to nasze najtrudniejsze spotkanie do tej pory. – Tak brzmiały słowa trenera Trójkolorowych na przedmeczowej konferencji.

Cała wypowiedź trenera przed #PUNŚLĄ TUTAJ

Wszyscy sympatycy WKS-u liczą, że ich drużyna będzie w stanie utrzymać dobrą grę sprzed przerwy reprezentacyjnej. Mają nadzieję również na kolejny świetny występ piłkarza sierpnia Ekstraklasy – Erika Exposito. Panuje wiara, że po meczu z Puszczą, Śląsk znów wskoczy na pozycję lidera.

Arbitrem spotkania będzie Daniel Stefański. Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Autor: Kacper Karolczyk, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław