Wydarzenia

Piłkarskie święto i wysoka wygrana Śląska

2023-03-25 18:00:00
W meczu z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia Startu Namysłów padło aż 7 bramek. Piłkarze Śląska Wrocław nie pozostawili złudzeń niżej notowanym rywalom i zwyciężyli 7:0. W sobotnim sparingu to nie wynik był jednak najważniejszy. Kibicowskie święto okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.
Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia od pierwszych minut w pełni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Defensywę gospodarzy raz za razem nękali John Yeboah i Erik Exposito, wspierani przez bardzo aktywnych Przemysława Bargiela, Patryka Janasika, Patricka Olsena czy Szymona Krocza. Pojedyncze próby wyprowadzenia kontrataku przez piłkarzy Startu błyskawicznie dusili w zarodku Poprawa, Caliński i Gerstenstein.
 
Pierwszy gol w tym meczu padł po precyzyjnym uderzeniu Johna Yeboaha. Kilka chwil później z rzutu wolnego trafił Erik Exposito. Jeszcze przed przerwą hat-tricka skompletował wspomniany już niemiecki skrzydłowy, jednak nawet to nie przeszkodziło miejscowym kibicom w prowadzeniu kapitalnego dopingu.

 
Po przerwie wynik meczu podwyższyli Szwedzik, Schwarz i Samiec-Talar. Dzielni gospodarze, którzy na co dzień występują w 6. klasie rozgrywkowej, walczyli do samego końca i kilkukrotnie pokazali, że potrafią naprawdę sporo. Z równie dobrej strony zaprezentowali się fani Startu Namysłów, a także organizatorzy meczu, których należy pochwalić między innymi za stan murawy.
 
Ostatecznie piłkarze Śląska Wrocław wygrali aż 7:0 i zaliczyli kolejną intensywną jednostkę treningową w przerwie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Po meczu podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia podziękowali kibicom, z którymi zrobili sobie całe mnóstwo zdjęć, rozdając przy okazji setki autografów.
 
Start Namysłów – Śląsk Wrocław 0:7 (0:4)
Bramki: Yeboah 3, Exposito, Szwedzik, Schwarz, Samiec-Talar
 
Skład w 1. połowie: Burta – Krocz, Gerstenstein, Poprawa, Caliński, Janasik – Olsen, Młynarczyk, Bargiel – Yeboah, Exposito
 
Skład w 2. połowie: Burta – Konczkowski, Verdasca, Muszyński, Wypart, Garcia – Schwarz, Łyszczarz, Jastrzembski, Samiec-Talar – Szwedzik

 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław