Wydarzenia

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski odchodzą ze Śląska

2021-06-13 13:24:00
Informujemy, że na prośbę trenerów Piotra Jawnego oraz Marcina Dymkowskiego ich kontrakty z wrocławskim klubem rozwiązane zostały za porozumieniem stron. Dotychczasowi szkoleniowcy drugiej drużyny Śląska Wrocław rozpoczną teraz samodzielną pracę, obejmując zespół z wyższej ligi.
Trenerzy Jawny i Dymkowski wspólnie poprowadzili Śląsk II Wrocław do awansu na poziom centralny. W minioną sobotę rezerwy WKS-u zakończyły swój pierwszy sezon w eWinner 2. Lidze na 8. miejscu w tabeli. Klub przychylił się do prośby trenerów i wyraził zgodę na wcześniejsze rozwiązanie obowiązujących umów.

- Akademia Śląska Wrocław jest przede wszystkim kuźnią piłkarskich talentów, lecz teraz widzimy także, że to doskonałe miejsce do rozwoju dla trenerów. Propozycja samodzielnej pracy w klubie z wyższej ligi, którą otrzymali Piotr Jawny oraz Marcin Dymkowski, to z pewnością duża szansa i wyróżnienie. Cieszymy się, że nasi trenerzy, którzy prowadzili najmłodszy zespół w II lidze, stale się rozwijają i szanując ich dotychczasową pracę na rzecz Śląska, zdecydowaliśmy się umożliwić im podjęcie tego wyzwania – mówi Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

Piotr Jawny przez większość kariery piłkarskiej związany był ze Śląskiem. W Trójkolorowych barwach rozegrał 220 meczów, a w sezonie 1999/2000 wywalczył z WKS-em awans do ówczesnej I ligi. Swoje pierwsze kroki jako trener stawiał w akademii wrocławskiego klubu, pracując od 2012 roku z grupami młodzieżowymi. Dwa lata później objął zespół rezerw, ponadto prowadził także drużyny U17 i U19. Z kolei Marcin Dymkowski – były obrońca, wychowanek Śląska Wrocław, który w różnych klubach na poziomie Ekstraklasy rozegrał 127 meczów – pracę w roli szkoleniowca w klubie z ul. Oporowskiej podjął w lipcu 2019 roku, współtworząc z Piotrem Jawnym sztab szkoleniowy zespołu rezerw.


- Jestem wrocławianinem i Śląsk zawsze będzie mi bardzo bliski. Ten klub ukształtował mnie nie tylko jako trenera, ale przede wszystkim jako człowieka i zawdzięczam mu naprawdę wiele. Wraz z Marcinem jesteśmy ambitnymi ludźmi, czekaliśmy na taką szansę i chcemy postawić kolejny krok na naszej trenerskiej drodze. Pragniemy podziękować władzom Śląska za zrozumienie i dobrą wolę. Dziękujemy także wszystkim zawodnikom, trenerom i pracownikom klubu za te wyjątkowe lata spędzone wspólnie przy Oporowskiej. Szczególne słowa uznania chcielibyśmy skierować w kierunku kibiców WKS-u, na wsparcie których zawsze mogliśmy liczyć – podkreśla Piotr Jawny.

Klub poinformuje o wyborze nowego sztabu szkoleniowego II drużyny w osobnym komunikacie.
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Paweł Prochowski, Dawid Gaszyński

Zobacz również