Wydarzenia

Pójść za ciosem

2021-04-10 11:00:00
Pierwszy mecz Śląska Wrocław pod wodzą trenera Jacka Magiery zakończył się zdobyciem trzech punktów. W 24. kolejce PKO Ekstraklasy Trójkolorowi będą chcieli pójść za ciosem i powalczyć o kolejne zwycięstwo w spotkaniu z Lechią Gdańsk.
Kibice Śląska mogą być bardzo zadowoleni z pierwszego meczu pod wodzą trenera Magiery. Zmieniła się gra WKS-u, ale przede wszystkim zmienił się wynik. Trójkolorowi zdołali wygrać mecz na wyjeździe, co dotychczas nie zdarzało im się zbyt często. Pokonanie Jagiellonii Białystok 1:0 powinno dać pozytywny impuls na końcówkę sezonu, w której wciąż jest wiele do ugrania. - Chcemy zwrócić uwagę na swoją organizację gry, na swoje działania, by drużyna była zorganizowana i skupiona od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty, by wykorzystać swój potencjał i możliwości. Jeśli chodzi o grę, to kluczem jest to, byśmy utrzymywali intensywność. To jedyna droga, żeby rozstrzygać spotkania na swoją korzyść - mówił Jacek Magiera na przedmeczowej konferencji prasowej.

Po udanym wyjeździe do Białegostoku, Wojskowi wracają na Stadion Wrocław, gdzie w obecnych rozgrywkach spisują się znakomicie. Wydaje się jednak, że o trzy punkty będzie znacznie trudniej niż w meczu z Jagiellonią. Do Wrocławia zawita Lechia Gdańsk, która w rundzie wiosennej prezentuje się bardzo dobrze.

Lechia ma obecnie na koncie 36 punktów i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Śląsk traci do gdańszczan zaledwie trzy punkty, co sprawia, że bezpośredni mecz między tymi drużynami nabiera jeszcze większego znaczenia. Zwycięstwo pozwoliłoby Trójkolorowym zrównać się punktami z zespołem trenera Piotra Stokowca, a porażka sprawi, że strata będzie wynosiła już sześć punktów i odrobienie jej stanie się niezwykle trudne. 

Po trudnym początku rundy wiosennej Lechia wróciła na właściwe tory i zaczęła regularnie punktować. Gdańszczanie zdobyli 16 punktów w ostatnich siedmiu kolejkach i mogą realnie myśleć o miejscu dającym prawo gry w europejskich pucharach. W ciągu wspomnianych siedmiu kolejek, jedyna porażka przytrafiła się Lechii w wyjazdowym meczu z Pogonią Szczecin. 

Stadion Wrocław to jeden z najtrudniejszych terenów w PKO Ekstraklasie, ale zespół trenera Stokowca choćby w poprzednim sezonie pokazał, że umie tutaj grać. Gdańszczanie byli jedną z dwóch drużyn, która potrafiła wywieźć z Wrocławia komplet punktów (zwycięstwo 2:1 w ostatniej kolejce poprzednich rozgrywek). 

Śląsk czeka już prawie trzy lata na zwycięstwo z Lechią. Trójkolorowi po raz ostatni zdobyli trzy punkty w starciu z tym przeciwnikiem w kwietniu 2018 roku. Od tamtego czasu trzy razy wygrywali gdańszczanie, a trzykrotnie spotkania kończyły się remisem.


Początek meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk o godz. 20:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również