Wydarzenia

Przedstawiciel Barcelony z wizytą w Akademii Śląska

2023-03-07 08:00:00
W ostatnich dniach we Wrocławiu gościł koordynator szkolenia bramkarzy U8-U16 w FC Barcelona, Jesús Unzué. Trener Barcy obserwował golkiperów Akademii Śląska na zajęciach bramkarskich oraz w warunkach meczowych.
Dla Akademii Śląska to kolejne ważne wydarzenie - wcześniej we Wrocławiu gościliśmy już przedstawicieli niemieckiego Hoffenheim i Ajaxu Amsterdam. Teraz z bliska szkoleniu w Akademii WKS-u przyglądał się reprezentant jednego z największych klubów na świecie.

- To dla nas bez wątpienia duże wydarzenie. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie z Barceloną w temacie szkolenia bramkarzy w naszej Akademii. Po półrocznych rozmowach, wysyłaniu do nich materiałów wideo, rozmów, koordynator szkolenia bramkarzy przyjechał do nas. Jesus Unzue głównie zainteresowany jest poziomem naszych bramkarzy z roczników 2007-2009. Trzeba podkreślić, że przedstawiciel FC Barcelony po raz pierwszy przyjechał do Polski, by podglądać pracę z golkiperami i ocenić potencjał bramkarski - mówi Miłosz Gładoch, koordynator szkolenia bramkarzy w Akademii Śląska Wrocław.

Unzué najpierw obserwował bramkarzy Śląska na dwóch czwartkowych treningach, a następnie oglądał z wysokości trybun spotkania zespołu U19 (sparing z Zagłębiem Lubin) oraz U15 (mecz ligowy z Rakowem Częstochowa).- Kontakty międzynarodowe są niezbędne na najwyższym poziomie w kontekście rozwoju indywidualnego. Cieszymy się, że mogliśmy gościć przedstawiciela kolejnego europejskiego klubu. W Akademii Śląska te kontakty są rozwijane i pielęgnowane już od grup na poziomie U12. Zespoły U12 i U13 uczestniczą w rozgrywkach transgranicznych z zespołami z Czech, Słowacji i Węgier. Wierzymy, że siatka nawiązanych kontaktów pomoże nam w rozwoju indywidualnym zawodników, ale także trenerów - zaznacza Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego Śląska Wrocław.

- Wprowadzamy nowe standardy, chcemy się rozwijać, śledzić najnowsze trendy i uczyć się od najlepszych. Gościmy we Wrocławiu przedstawiciela kolejnego topowego klubu i cieszymy się, że możemy wymienić się uwagami i porównać naszą pracę z pracą kolegów zza granicy - dodaje trener Gładoch.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska, Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław