Wydarzenia

Raport statystyczny po #CRAŚLĄ

2023-11-11 18:30:00
Śląsk Wrocław w tym sezonie jest znany z żelaznej defensywy, jesteśmy obecnie na pierwszym miejscu w klasyfikacji najmniejszej ilości straconych bramek. Heroiczna postawa w meczu przeciwko Cracovii pozwoliła nam wrócić z Krakowa z trzema punktami.
Rafał Leszczyński po 15 kolejkach ma już sześć czystych kont, a to dopiero początek pochwał w stronę naszego golkipera. ,,Leszczu" we wczorajszym spotkaniu zaliczył aż 5 interwencji, ale jego wkład w zwycięstwo jest niezliczone. Na jego bramkę leciało aż 24 strzały, ale tylko 7 było celnych.
 
Kończyliśmy mecz w dziewięciu, co przełożyło się naturalnie na prowadzenie gry przez zespół Cracovii. Posiadali oni piłkę przez 63% czasu, piłkarze Śląska tylko pozostałe 37%. Mimo zepchnięcia do tyłu, nie przeszkadzało to wymienić nam aż 317 podań (232 celnych). Najwięcej podań z naszej drużyny wymienili Łukasz Bejger (44 podania, 38 celnych) oraz Aleks Petkov (37/33). Za nimi w tej klasyfikacji znalazł się Patryk Janasik (35/23).
 
Gospodarze próbowali dośrodkowywać w nasze pole karne aż 28 razy, lecz nasi obrońcy wyskakiwali wyżej od ich napastników. Gdy już jakies dośrodkowanie było celne (celnych było łącznie 10) to doskakiwali do piłki nasi zawodnicy i egzekwowali ją daleko, do naszego kapitana Erika Exposito. Hiszpan umiejętnie opanowywał futbolówke i inteligentnie przetrzymywał ją na połowie rywala, dając naszym chwilę oddechu i odpoczynku od tej nawałnicy ataków. Tym samym nasza ,,dziewiątka" miała najwięcej dryblingów na swoim koncie, bo aż sześć, z czego jeden udany. 
 
Nasza drużyna przebiegła w tym spotkaniu 103,86 km. Na podium w tej klasyfikacji znaleźli się Petr Schwarz (11,38 km), Peter Pokorny (10,55 km) oraz Patryk Janasik (10,54 km). Barierę 10 km, przekroczył również Erik Exposito (10,05 km).
 
Dla Nahuela Leivy była to czwarta bramka w sezonie, trzecia żółta kartka i pierwsza czerwona. Yehor Matsenko obejrzał dwie żółte kartki, w konsekwencji czerwoną.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław