Wydarzenia

Raport statystyczny po #PUNŚLĄ

2023-09-17 20:00:00
W ramach 8. kolejki w PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław wybrał się do Krakowa, żeby zmierzyć się z Puszczą Niepołomice. Trójkolorowi zwyciężlyli, tym samym wspinając się na sam szczyt ligowej tabeli. Zapraszam na raport statystyczny.
To spotkanie różniło się od poprzednich spotkań Śląska, ponieważ tym razem to ekipa z Wrocławia więcej była przy futbolówce. Podopieczni Jacka Magiery pokazali, że z większym posiadaniem piłki od rywali (59 - 41 procent) są tak samo groźni, jak przed przerwą na kadrę. Trójkolorowi mieli o pięć mniej dośrodkowań od gospodarzy (15 - 10), a właśnie po jednym z nich Puszcza wywalczyła rzut karny. Przy "jedenastce" Rafał Leszczyński wyczuł intencje Artura Craciuna, lecz jego uderzenie było za mocne.
 
W drugiej połowie mogliśmy oglądać zupełnie inny zespół Śląska, na boisko za Kennetha Zohore i Aleksandra Paluszka weszli Łukasz Bejger i Michał Rzuchowski, którzy od razu wzięli się za rozgrywanie piłki. W całym meczu więcej podań mieli wrocławianie, bo aż 440, z czego 335 dochodziło do celu. Najlepiej zagrywającymi piłkę w zespole WKS-u, byli Aleks Petkov (63 podań - 54 celne) oraz Patrick Olsen (50 - 41).
 
Na szczególne wyróżnienie w tym spotkaniu na pewno zasługuje Burak Ince, który wszedł w 65. minucie z Nahuelem Leivą zastępując Mateusza Żukowskiego oraz Piotra Samca-Talara. Młody Turek najpierw wywalczył rzut karny, który zamienił na bramkę Erik Exposito, a później znalazł się niepilnowany w polu karnym i lekkim strzałem po ziemi pokonał bramkarza Puszczy.
 
Ekipa Jacka Magiery po raz kolejny w tym sezonie pokazała, że bieganie im nie straszne. W tym spotkaniu Trójkolorowki pokonali aż 120,14 km. Miano "stalowych płuc" po raz kolejny powędrowało do Petra Schwarza, który przebiegł aż 12,01 km. Na podium za czeskim pomocnikiem, również po raz kolejny, znaleźli się Martin Konczkowski (11,88 km) oraz Patryk janasik (11,67 km).
 
Erik Exposito dorzucił do swojego dorobku strzeleckiego dwie bramki i ma na swoim koncie aż 8 trafień. Jest liderem klasyfikacji strzelców. Niestety Hiszpan dostał też żółtą kartkę i musi uważać w następnych spotkaniach, ponieważ kolejne napomnienie będzie oznaczało zawieszenie. Warto też dodać, że debiutancką bramkę dla zespołu z Wrocławia zdobył w tym meczu Burak Ince.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław