Wydarzenia

Raport statystyczny po #RADŚLĄ

2023-11-28 16:00:00
Ekipa z Wrocławia zwyciężyła w ostatnim meczu 16.kolejki PKO BP Ekstraklasy 1:0 z Radomiakiem Radom. Jedyną bramkę dla trójkolorowych strzelił Erik Exposito, natomiast rzut karny wybronił Rafał Leszczyński. Zapraszamy na raport statystyczny aby przybliżyć w szczególe wczorajszy mecz.
Posiadanie piłki z przebiegu meczu mogło wyglądać jak na równą statystyke, jednak była ona większa po stronie gospodarzy. Radomiak Radom utrzymywał się przy piłce 55% czasu, gdy Śląsk Wrocław operował nią 45% czasu. Najważniejsi w tej statystyce będą na pewno podający futbolówke, z naszej drużyny najwyżej w klasyfikacji podań znaleźli się Aleks Petkow (38 podań, 29 celnych), Łukasz Bejger (32/26) oraz Petr Schwarz (31/27). Łącznie cała ekipa Śląska miała 298 podań, z czego 217 celnych.
 
Rafał Leszczyński w tym spotkaniu nie dość, że wyszedł z czystym kontem z tego spotkania, to jeszcze obronił rzut karny wykonywany przez wicelidera klasyfikacji strzelców - Pedro Henrique. ,,Leszczu" dorzucił do swojego występu jeszcze dwa obronione strzały i miejsce w najlepszej jedenastce kolejki.
 
Jak o strzałach mowa, to należy wspomnieć o tym, że Śląsk więcej razy uderzał na bramkę rywala w tym spotkaniu. Podopieczni Jacka Magiery oddali 13 strzałów z czego 3 celne. Piłkarzem który oddawał najwięcej uderzeń, był nasz kapitan Erik Exposito (3 strzały, 2 celne). Hiszpan jedno z takich uderzeń umieścił w bramcę po której wygraliśmy mecz.
Patrick Olsen miał trzy strzały w tym spotkaniu, lecz tylko jedno celne. Radomiak Radom oddał 12 uderzeń i tylko 2 celne.
 
Pod nieobecność Nahuela Leivy na jego miejsce wskoczył Mateusz Żukowski, który miał najwięcej udanych dryblingów z całej naszej drużyny. Podejmował próbę dryblingu trzykrotnie i dwa razy wychodził zwycięsko z tego. Za nim znaleźli się Piotr Samiec-Talar i Petr Schwarz (oboje po 3 próby, z czego 1 udana).
 
Tylko jeden piłkarz w tym meczu z naszej drużyny przebiegł powyżej 10 kilometrów, był to Petr Schwarz który dokładnie ,,wykręcił" 10,45 km. Za nim Znaleźli się Patryk Janasik (9,93 km) oraz Mateusz Żukowski (9,66 km). Wszyscy piłkarze z Wrocławia przebiegli dystans 102,22 km.
 
Trzynastą bramkę w sezonie zdobył Erik Exposito. Żółte kartki obejrzeli tylko Aleks Petkov i Piotr Samiec-Talar. Siódme czyste konto w tym sezonie zachował Rafał Leszczyński.
Autor: Hubert Mrówczyński, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław