Wydarzenia

Reprezentacja DZPN w finale mistrzostw Polski!

2021-07-02 11:30:00
Reprezentacja Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej U13, w której występują zawodnicy Śląska Wrocław, wywalczyła awans do finału mistrzostw Polski. Rywalem w meczu o złoto będzie reprezentacja Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.
W kadrze reprezentacji znalazło się aż ośmiu zawodników Śląska Wrocław. Powołania otrzymali: Dawid Korzeniowski, Krystian Rostek, Mateusz Cegliński, Wojciech Gajewski, Dawid Wąsala, Bartosz Wlazło, Bartosz Borowy i Kacper Kozioł. Podczas zgrupowania w Domasławicach urazu doznał Rostek, który nie mógł przez to wystąpić w meczach fazy grupowej.

- W naszej pracy poświęcamy dużą uwagę indywidualnemu rozwojowi zawodników i dotyczy to również młodszych roczników. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że zawodnicy Śląska odgrywają tak ważną rolę w kadrach wojewódzkich. Następnym krokiem będą dla nich występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski - podkreśla Krzysztof Paluszek, dyrektor ds. rozwoju sportowego wrocławskiego klubu.

Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN, w której jednym z trenerów jest Paweł Dziakowicz, udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski poprzedziła zgrupowaniem w Domasławicach. W fazie grupowej reprezentanci Dolnego Śląska zaliczyli komplet zwycięstw. Najpierw pokonali Warmińsko-Mazurski ZPN 7:1 (dwie bramki Wojciecha Gajewskiego), następnie wygrali z Małopolskim ZPN 1:0, a w ostatnim meczu grypowym zwyciężyli z Świętokrzyskim ZPN 3:2. Zajęcie pierwszego miejsca pozwoliło awansować do finału.

- Duży wkład w ten sukces mają zawodnicy naszej akademii. Warto też wspomnieć o Krystianie Rostku i Adamie Łabędzkim, którzy wywalczyli awans na turniej finałowy, a nie mogą grać ze względu na kontuzje. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasi zawodnicy udowadniają swoją jakość w skali ogólnopolskiej. Prezentują wysoki poziom i są wiodącymi postaciami drużyny - mówi Paweł Dziakowicz, jeden z trenerów kadry DZPN i trener Śląska Wrocław U13.

W sobotę reprezentacja Dolnośląskiego ZPN zmierzy się w meczu finałowym z Wielkopolskim ZPN.




Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również