Wydarzenia

Rezerwy pokonały Rekord

2018-07-28 14:00:00
Drugi zespół Śląska w przedostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi wygrał z Rekordem Bielsko-Biała 2:1.
Dla Trójkolorowych był to bardzo dobry test przed inauguracją ligi. Przeciwnikiem był bowiem solidny trzecioligowiec, który poprzednią kampanię zakończył na 8. miejscu.
 
Rywal dobrze wyglądał w początkowej fazie meczu, co potwierdził bramką Czaickiego już w 12. minucie. Zespół trenera Jawnego grał jednak cierpliwie i z czasem przejął inicjatywę. Efektem tego było wyrównanie rezultatu w 30. minucie, a na listę strzelców wpisał się Skrzypek, który wykorzystał dogranie Młynarczyka. Jeszcze przed przerwą Pasternak z rzutu karnego pokonał bramkarza przeciwników i na przerwę Śląsk schodził z zasłużonym prowadzeniem.

W drugiej połowie trener Jawny zdecydował się na kilka roszad w składzie, testując alternatywne ustawienie. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rezerw WKS-u, co jest dobrym prognostykiem przed ligowymi potyczkami.

Wrocławianie w sobotę, 28 sierpnia wrócili z tygodniowego obozu i będą kontynuować przygotowania na własnych boiskach. W planach jest jeszcze jeden mecz kontrolny, o którym niebawem poinformujemy. Rozgrywki zainaugurują w sobotę, 11 sierpnia o godz. 17. Pierwszym rywalem Trójkolorowych będzie GKS Mirków, z którym zmierzą się na wyjeździe. 

 
Rekord Bielsko-Biała - Śląsk II Wrocław 1:2 (1:2)
Bramki: Skrzypek 30', Pasternak 39' (k.)

Skład I połowa: Wadach, Caliński, Łazarowicz, Tabaka, Kierkiewicz, Vacek, Kazimierowicz, Młynarczyk, Scalet, Skrzypek, Pasternak.

Skład II połowa: Zabielski, Caliński, Lazarowicz, Tabaka, Srnić, Kazimierowicz, Sztylka, Vacek, Kierkiewicz, Scalet, Pasternak.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Śląsk II Wrocław

Zobacz również