Wydarzenia

Rezerwy Śląska rozpoczęły przygotowania do ligi

2021-07-02 23:00:00
Drugi zespół Śląska rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Wrocławianie na razie trenują "na miejscu", ale za kilka dni wyruszą na zgrupowanie. W czasie przygotowań rozegrają także pięć sparingów.
Na pierwszym treningu drugiego zespołu nie zabrakło piłkarzy grających ostatnio w zespołach juniorskich, zawodników testowanych oraz tych zdecydowanie bardziej doświadczonych, czyli członków sztabu szkoleniowego Śląska II - Mariusza Pawelca i Piotra Celebana. Pierwsze dni przygotowań podopieczni Krzysztofa Wołczka spędzą we Wrocławiu, a następnie wyjadą na zgrupowanie. - W przyszłym tygodniu będziemy trenować na obozie w Jeleniej Górze, spędzimy tam sześć dni - mówi trener rezerw Śląska Krzysztof Wołczek. Zwieńczeniem zgrupowania będzie mecz sparingowy z Górnikiem Polkowice, prowadzonym przez byłego trenera WKS-u, Pawła Barylskiego.

Wrocławianie w tym okresie przygotowawczym rozegrają pięć sparingów. Oprócz wspomnianej już potyczki z zespołem z Polkowic, Śląsk II zagra jeszcze z rezerwami Miedzi Legnica (14 lipca), Stalą Brzeg (17 lipca), rezerwami Górnika Zabrze (21 lipca) i Ślęzą Wrocław (24 lipca). Warto dodać, że oprócz zmian na stanowiskach trenera rezerw Śląska, z drużną pracuje nowy fizjoterapeuta, Jakub Korkiewicz. Nie jest to nowa postać w szeregach WKS-u, bowiem wcześniej pracował z zespołem juniorów Śląska, który w zakończonym niedawno sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Polski U18.Drugi zespół Śląska sezon ligowy rozpocznie w weekend 31 lipca - 1 sierpnia, a pierwszym rywalem będzie krakowski Hutnik.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również