Wydarzenia

Sebastian Bergier w najlepszej "11" sezonu plebiscytu PZP

2021-07-15 12:00:00
Napastnik Śląska Wrocław, Sebastian Bergier, który poprzedni rok grał głównie w drugim zespole WKS-u, został wybrany do najlepszej jedenastki sezonu 2020/2021 eWinner 2. Ligi w plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy.

W jedenastce sezonu znalazło się najwięcej reprezentantów mistrza drugoligowych zmagań, czyli Górnika Polkowice. Ponadto piłkarze tego klubu – Mariusz Szuszkiewicz i Ernest Terpiłowski – otrzymali wyróżnienia indywidualne, odpowiednio dla najlepszego piłkarza i dla najlepszego młodego piłkarza. Do Polkowic trafił także tytuł najlepszego trenera. Do Polkowic, a raczej do... Łodzi, bowiem dotychczasowy szkoleniowiec Górnika, który otrzymał tę nagrodę – Janusz Niedźwiedź – podpisał kontrakt z Widzewem Łódź.

Jedynym reprezentantem Śląska w zestawieniu jest Sebastian Bergier. Napastnik zagrał w zeszłym sezonie w 30 spotkaniach w eWinner 2. Lidze, strzelając w nich aż 20 bramek. Był to drugi wynik na drugoligowym froncie - tyle samo trafień zapisał Dawid Wolny z Sokoła Ostróda, a lepszy był tylko Kamil Wojtyra z częstochowskiej Skry. Notabene obaj znaleźli się obok Bergiera w ataku jedenastki sezonu.

WYNIKI PLEBISCYTU „PIŁKARZE WYBIERAJĄ 2020/2021” - eWINNER II LIGA:

NAJLEPSZA "11"

BRAMKARZ: Jakub Szymański (Górnik Polkowice).

OBROŃCY: Grzegorz Rogala (GKS Katowice), Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice), Marcin Grolik (Chojniczanka Chojnice), Piotr Głowacki (Stal Rzeszów).

POMOCNICY: Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice), Kamil Wacławczyk (Górnik Polkowice), Adrian Błąd (GKS Katowice).

NAPASTNICY: Sebastian Bergier (Śląsk II Wrocław), Dawid Wolny (Sokół Ostróda), Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa).

NAJLEPSZY PIŁKARZ
Mariusz Szuszkiewicz (Górnik Polkowice)

NAJWIĘKSZE ODKRYCIE
Kamil Wojtyra (Skra Częstochowa)

NAJLEPSZY MŁODY PIŁKARZ
Ernest Terpiłowski (Górnik Polkowice)

NAJLEPSZY TRENER
Janusz Niedźwiedź (Górnik Polkowice)

NAJLEPSZY SĘDZIA
Ewa Augustyn (Gdańsk)

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również