Wydarzenia

Śląsk II: Derby jako próba generalna

2021-07-23 08:00:00
Przed drugą drużyną Śląska Wrocław próba generalna przed startem rozgrywek. W sobotę - 24 lipca - podopieczni Krzysztofa Wołczka zmierza się na stadionie przy ulicy Oporowskiej ze Ślęzą Wrocław. Będzie to ostatni mecz kontrolny przed startem ligi.
Przedsezonowe sparingi to oczywiście materiał do analiz dla trenerów, ale wyniki również są pewnym wyznacznikiem. Jak dotąd wrocławianie spisują się bardzo dobrze, bowiem w czterech potyczkach odnieśli trzy zwycięstwa (4:0 z Miedzią II Legnica, 4:1 ze Stalą Brzeg i 9:0 z Górnikiem II Zabrze 9:0) i jeden remis (0:0 z Górnikiem Polkowice). "Po drodze" był jeszcze łączony sparing pierwszego i drugiego zespołu, który zakończył się wygraną 7:0 z Piastem Żmigród.

Teraz przed WKS-em kolejny przeciwnik z trzeciej ligi, ale z górnej jej półki. Ślęza Wrocław, bo o niej mowa, od kilku sezonów znajduje się w czubie tabeli na tym poziomie rozgrywek i w tym sezonie znów najpewniej będzie biła się o awans. W dotychczasowych sparingach Ślęza odnotowała jeden remis (2:2 ze Stalą Brzeg) oraz odniosła dwa pewne zwycięstwa (5:2 z MKS-em Kluczbork i 4:1 z rezerwami Lecha Poznań).

W ostatnim ligowym meczu Śląska II ze Ślęzą - w pandemicznym sezonie 2019/2020 - lepsi okazali się "żółto-czerwoni", którzy przy Oporowskiej wygrali 3:1. Co ciekawe, jednego z goli dla 1KS-u zdobył wówczas... Szymon Lewkot, dziś jeden z podstawowych zawodników pierwszej drużyny Śląska.

Dodajmy, że będzie to ostatni sparing WKS-u w okresie przygotowawczym. W kolejny weekend - dokładnie 1 sierpnia o godzinie 12 - Śląsk rozpocznie rozgrywki eWinner 2. Ligi meczem z Hutnikiem Kraków. Zanim jednak ligowa inauguracja - derbowy sparing. Początek spotkania ze Ślęzą w sobotę - 24 lipca - o godzinie 12 na stadionie przy ulicy Oporowskiej.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również