Wydarzenia

Śląsk II: Nieudana pogoń

2022-03-19 19:00:00
Piłkarze Śląska II Wrocław przegrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2 w spotkaniu 24. kolejki eWinner II Ligi. Jedynego gola dla WKS-u strzelił Bartosz Boruń.
Sobotnie spotkanie było debiutem trenera Arkadiusza Batora jako szkoleniowca rezerw WKS-u. W składzie wrocławian doszło do kilku zmian, a od pierwszej minuty zagrali m.in. Olivier Wypart, Filip Olejniczak czy Marcel Zylla, który nie pojechał z pierwszym zespołem do Płocka na mecz z Wisłą.

Wrocławianie musieli "gonić" wynik od końcówki pierwszej połowy. W jednej z ostatnich akcji przed przerwą gole strzelił Maciej Bortniczuk. Wrocławianie próbowali zniwelować straty w drugiej odsłonie, częściej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili zdobyć gola. Mało tego, w 82. minucie stracili kolejną bramkę, a tym razem na listę strzelców wpisał się Jean Sarmiento.

Piłkarze Śląska II do samego końca dążyli choćby do wyrównania, ale skończyło się jedynie na kontaktowym (i jak się później okazało - honorowym) trafieniu Bartosza Borunia. Wrocławianie ulegli Pogoni 1:2.
 
Szansa na rehabilitację już za tydzień - w sobotę, 26 marca, o godzinie 15:00 Śląsk zagra na Oporowskiej z Chojniczanką Chojnice.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Śląsk II Wrocław 2:1 (1:0)

Bramki:
1:0 Maciej Bortniczuk 45'
2:0 Jean Sarmiento 82'
2:1 Bartosz Boruń 90'

Pogoń: Haluch - Zimmer, Gładysz, Łos, Sławek, Apolinarski (88' Kalinowski), Owczarek, Kołaczek, Bortniczuk (84' Łukaszczyk), Sacharuk (71' Sarmiento), Wrzesiński.
Śląsk II: Burta - Gerstenstein, Stawny, Celeban, Wypart (74' Idzik), Szmigiel (82' Boruń), Hyjek, Olejniczak (65' Samiec-Talar), Zylla (65' Młynarczyk), Bargiel (74' Caliński), Bergier.

Żółte kartki: Apolinarski, Kalinowski oraz Olejniczak.
Sędzia: Paweł Kukla.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław