Wydarzenia

Śląsk II: O pierwsze zwycięstwo u siebie

2021-08-22 06:00:00
Do trzech razy sztuka? Piłkarze Śląska Wrocław dwukrotnie w tym sezonie remisowali przed własną publicznością, każdorazowo ratując jeden punkt w końcówce spotkania. Tym razem na Oporowską przyjeżdża ambitny rywal - rezerwy Lecha Poznań. Czy w tym "ekstraklasowym" starciu uda się zgarnąć pełną pulę? Początek meczu w niedzielę o godzinie 12.
Mecze drugich zespołów, zwłaszcza klubów grających w PKO Ekstraklasie mają to do siebie, że nie brakuje w nich młodych, ambitnych piłkarzy, jak i również zawodników powracających do formy i rytmu meczowego. Albo zawodników występujących na co dzień w pierwszych zespołach, którzy aktualnie nie mogą występować w rozgrywkach ligowych. Takich właśnie piłkarzy mamy po obu stronach - Joel Pereira i Mark Tamas otrzymali w drugiej kolejce czerwone kartki i niewykluczone, że zobaczymy ich na murawie w sobotnich "derbach ekstraklasy".

Wrocławianie przystępują do tego spotkania po słabszym meczu, jak określił to sam trener Krzysztof Wołczek, ale zremisowanym z GKS-em Bełchatów 1:1. Śląsk II w tamtym spotkaniu szybko strzelił gola, ale później został zepchnięty do defensywy. I choć ostatecznie przywiózł z Bełchatowa punkt, to miał sporo szczęścia, bo w ostatniej akcji meczu Filip Olejniczak wybił piłkę z linii bramkowej. Summa summarum WKS nadal jest jednym z niepokonanych zespołów w eWinner 2. Lidze, choć ma na koncie tylko jedno zwycięstwo.

Lech natomiast gra w kratkę. Pierwsza kolejka - porażka z Radunią Stężyca, druga - wygrana z Wisłą Puławy, trzecia seria gier - zwycięstwo ze Zniczem Pruszków, kolejna - przegrana z Ruchem Chorzów. Poznaniacy są bezkompromisowi w tym sezonie, z kolei Śląsk to zespół najczęściej remisujący. Choć należy oddać poznaniakom, że w ostatnim spotkaniu z Ruchem wyglądali nieźle, zwłaszcza w pierwszej połowie, ale po zmianie stron wyglądali jakby opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali Niebiescy.

W poprzednim sezonie Lech II dwukrotnie wygrywał ze Śląskiem - u siebie 2:1, przy Oporowskiej 1:0. Czy tym razem to wrocławianie będą cieszyć się z końcowego sukcesu?

Początek spotkania w niedzielę (22 sierpnia) o godzinie 12. Transmisja na żywo na platformie sportize.pl oraz w aplikacji mobilnej eWinner.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również