Wydarzenia

Śląsk II: Pora na Hutnika

2022-10-23 08:15:16
W niedzielne popołudnie w Krakowie Śląsk II Wrocław zmierzy się z Hutnikiem w meczu 16. kolejki eWinner 2. ligi. Dzisiejszy rywal o kilka punktów odstaje od pozostałych ligowców i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale nie oznacza to, że wrocławian czeka łatwe zadanie.
Hutnik skorzystał na splocie zdarzeń, a konkretnie wycofaniu się Wigier Suwałki przed sezonem z rozgrywek, w efekcie pierwotnie zdegradowana drużyna z Krakowa utrzymała się na szczeblu centralnym. Trzeba przyznać, że rozgrywki zaczęła całkiem nieźle, bo w pierwszych czterech meczach wypracowała 7 punktów, a punktem kulminacyjnym była wygrana 6:0 z Siarką Tarnobrzeg.

W dalszej części sezonu coś się jednak zacięło, rywal Śląska II w ostatnich 10 spotkaniach poniósł 8 porażek i ostatecznie osiadł na dole ligowej tabeli. W efekcie doszło do zmiany trenera, a trener Andrzej Paszkiewicz został zastąpiony przez Bartłomieja Boblę, w 14. kolejce zadebiutowal na ławce jako pierwszy trener. Dawniej był członkiem sztabów szkoleniowych m.in. Piotra Madrysza, Radoslava Latala czy Mariusza Lewandowskiego. Zmiana ta pozwoliła na zdobycie punktu, więc nowy szkoleniowiec Hutnika nadal oczekuje na pierwsze zwycięstwo.

Podopiecznych trenera Wołczka nie czeka łatwe zadanie, bo mimo ostatniej pozycji drużyna z Krakowa jest całkiem niezła w kwestii ofensywnej, gdzie zdobyła 25 bramek w 15 meczach. Problemem jest defensywa, ale tu możliwe, że Wojskowi będą musieli pokonać nowego bramkarza gospodarzy tego pojedynku - Patryka Królczyka - który dopiero co podpisał kontrakt z Hutnikiem i w starciu ze Śląskiem II będzie mógł zadebiutować.

Mecz z Hutnikiem Kraków rozpocznie się o godzinie 14.00 w Krakowie, a obejrzeć można go w serwisie Pilot WP.
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław