Wydarzenia

Śląsk II: Przenieść wyniki na ligę

2023-02-25 10:00:00
Nie osiem - jak pierwotnie planowano - a ostatecznie sześć meczów kontrolnych rozegrały rezerwy Śląska Wrocław przed startem rundy wiosennej eWinner 2. Ligi. I choć wyniki nie są najważniejszą sprawą - te będą istotniejsze już w trakcie rozgrywek - to jednak mogą napawać pewnym optymizmem. Zapraszamy na małe podsumowanie okresu przygotowawczego.
Wrocławianie najpierw zmierzyli się ze Stalą Brzeg, z którą wygrali 2:0 po bramkach Miłosza Kurowskiego i Kuby Lizakowskiego. W kolejnym sparingu górą była... pogoda. Obfite opady śniegu sprawiły, że mecz z Odrą Opole, który miał się odbyć w Wałbrzychu, został odwołany.

Kolejne spotkania to już elementy zgrupowania w Strzegomiu. Tam podopieczni Krzysztofa Wołczka pokonali Zagłębie II Lubin 4:1 (gole dla WKS-u Dawid Bałdyga, Szymon Krocz, Mateusz Lisowski i Marcel Zylla) oraz FK Chlumec nad Cidlinou 2:0 (bramki Łukasz Gerstenstein i Dawid Matuszewski).

Najpoważniejszym testem była potyczka z ekstraklasową Wartą Poznań. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski co jasne nie wystąpili w najsilniejszym możliwym zestawieniu, ale nie brakowało nazwisk znanych z boisk PKO BP Ekstraklasy. W tym sparingu walki nie brakowało, brakowało za to goli, choć rezultat 0:0 można jak najbardziej uznać za pozytywny.

Kilka dni później wrocławianie znów mierzyli się z drużyną z Poznania, a tym razem były to rezerwy Lecha Poznań. Starcie z drugim Kolejorzem zakończyło się przegraną 1:2 (bramka dla Śląska- Dawid Bałdyga) i była to jedyna porażka WKS-u okresie przygotowawczym.

Zwieńczeniem przygotowań były derby, czyli mecz z trzecioligową Ślęzą Wrocław. Podopieczni Krzysztofa Wołczka zanotowali pewne zwycięstwo - 4:0 - po trafieniach Piotra Samca-Talara, Huberta Muszyńskiego, Dawida Bałdygi i Mateusza Lisowskiego.

Sparingi to oczywiście jedno, a rywalizacja w eWinner 2. Lidze to drugie. Trzymamy jedna kciuki, że wrocławianie przełożną dobrą i skuteczną grę także na ligowe boiska. Pierwszy mecz - z Zagłębiem II Lubin - już w niedzielę (26 lutego) o godzinie 12:00 na stadionie przy Oporowskiej we Wrocławiu.

Śląsk II Wrocław w okresie przygotowawczym

Mecze: 6
Zwycięstwa: 4
Remisy: 1
Przegrane: 1
Bramki: 13:3

Gole:
3 - Dawid Bałdyga
2 - Mateusz Lisowski
1 - Szymon Krocz, Marcel Zylla, Miłosz Kurowski, Kuba Lizakowski, Łukasz Gerstenstein, Dawid Matuszewski, Hubert Muszyński, Piotr Samiec-Talar
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław