Wydarzenia

Śląsk II: W drodze po kolejne zwycięstwo

2023-05-04 16:00:00
W ramach 30. kolejki eWinner II Ligi druga drużyna Śląsk Wrocław zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Początek spotkania w piątek o godzinie 18:00.
Po ostatnim niezwykle ważnym zwycięstwie nad GKS-em Jastrzębie 2:1 sytuacja w tabeli nieco się poprawiła. Śląsk II Wrocław po 29 spotkaniach zajmuje 15. miejsce w tabeli z 30 punktami na koncie. Bilans podopiecznych trenera Krzysztofa Wołczka to osiem zwycięstw, sześć remisów i piętnaście porażek. Do bezpiecznej strefy brakuje nam dwóch oczek, zatem spotkanie potencjalne zwycięstwo w Pruszkowie jest niezwykle istotne. 

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż Znicz Pruszków wciąż walczy o bezpośredni awans do I Ligi. Podopieczni Mariusza Misiury są obecnie na czwartej pozycji, ale do drugiego Stomilu tracą tylko dwa punkty. Sprawa wciąż jest otwarta i piłkarze z Mazowsza zrobią wszystko, by w piątkowy wieczór świętować zwycięstwo. 

W ostatnim meczu ze Zniczem w drugiej połowie prowadziliśmy 1:0 po bramce Miłosza Kurowskiego, ale rywale natychmiastowo podkręcili tempo i ostatecznie zwyciężyli 3:1. Drużyna Śląska z powracającym na ławkę trenerską po zawieszeniu Krzysztofem Wołczkiem pragnie się zemścić za porażkę z jesieni i wydostać się ze strefy spadkowej. Początek meczu w piątek o godzinie 18:00. Transmisja na WP Pilot.
Autor: Marek Wadas, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław