Wydarzenia

Śląsk II: Z Krakowa bez punktów

2022-10-23 17:00:00
W niedzielne popołudnie Śląsk II Wrocław w Krakowie mierzył się z Hutnikiem w meczu 16. kolejki eWinner 2. Ligi. Niestety, ale ze stolicy Małopolski podopieczni Krzysztofa Wołczka wracają bez punktów.
Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w sytuacje bramkowe, wrocławianie kontrolowali wydarzenia boiskowe, lecz nie potrafili zamienić ich na konkrety. Hutnik natomiast szukał swoich okazji po kontratakach, nie był w stanie sforsować obrony WKS-u. Jedyne co wypracowali, to żółte kartki dla stoperów Śląska.

Niestety druga połowa zaczęła się w najgorszy możliwy sposób. W 52 minucie meczu gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, który na bramkę zamienił Patryk Serafin. Kilka minut później uzyskanie jakiejkolwiek zdobyczy punktowej stało się jeszcze trudniejsze, bo Łukasz Gerstenstein został ukarany czerwoną kartką za przerwanie kontry krakowian. Ci w 81 minucie ustalili wynik meczu za sprawą Krystiana Lelka.

Śląsk II przegrywa i zajmuje obecnie 15. miejsce w eWinner 2. lidze. Okazja do rehabilitacji 30 października, w niedzielę rywalem wrocławian będzie sąsiadująca w tabeli Siarka Tarnobrzeg.

Hutnik Kraków 2:0 Śląsk II Wrocław (0:0)
Bramki:
1:0 - 52' P. Serafin
2:0 - 81' K. Lelek

Śląsk: Burta - Caliński, Stawny, Wypart, Gerstenstein, Pisarczuk (82' Jezierski), Gryglak (46' Bukowski), Szmigiel (80' Lizakowski), Bargiel, Kurowski (69' Zylla), Krocz (69' Dryja)
Autor: Kacper Rudzik, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław