Wydarzenia

Śląsk Wrocław organizatorem sesji UEFA A Elite Youth

2021-06-07 17:30:00
W dniach 8-9 czerwca na Stadionie przy ul. Oporowskiej 62 odbędzie się sesja UEFA A Elite Youth organizowana przez Śląsk Wrocław oraz Polski Związek Piłki Nożnej.
W trakcie dwudniowego kursu w rolę wykładowców wcielą się trenerzy Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław S.A. Na początek pierwszego dnia o filozofii szkolenia w akademii piłkarskiej opowie dyrektor ds. rozwoju sportowego - Krzysztof Paluszek. Następnie zostanie przeprowadzony trening pokazowy zespołu U18, po czym trenerzy wraz z uczestnikami przeanalizują jego poszczególne elementy. Na koniec dnia o przygotowaniu motorycznym zawodników opowie Przemysław Parus, który zajmuje się tym aspektem w drugiej drużynie WKS-u. 

Drugi dzień rozpocznie się od wykładu na temat szkolenia bramkarzy i ich rozwoju techniczno-taktycznego który przeprowadzą trenerzy Tomasz Hryńczuk i Artur Woźniak. Następnie, podobnie jak w dniu poprzednim odbędzie się trening pokazowy. Tym razem kursanci będą się przyglądać zajęciom zespołu U17. W drugiej części dnia wykład o filozofii pracy z utalentowanym zawodnikami poprowadzi dyrektor Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław - Leszek Dulat. Ostatnim elementem sesji będzie rozmowa o przygotowaniu motorycznym zawodników, którą poprowadzi Radosław Bella, trener zespołu U17. 


Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również