Wydarzenia

Stanisław Szczyrek na dłużej w Śląsku

2023-07-17 17:00:00
Stanisław Szczyrek podpisał nową umowę ze Śląskiem Wrocław. Kontrakt będzie obowiązywał przez dwa najbliższe sezony.
Szczyrek do Śląska Wrocław trafił przed sezonem 2021/2022, a wcześniej reprezentował barwy Orłów Zielonka - tam zaczynał przygodę z piłką - Polonia Warszawa i UKS-u Varsovii. Przez dwa lata stał się bardzo ważną postacią zespołu U19. Przed obecnym okresem przygotowawczym został zaproszony na treningi pierwszej drużyny WKS-u.

- To zawodnik, który stale robi postępy, co nie uszło uwadze sztabowi szkoleniowemu pierwszego zespołu. Otrzymał swoje szanse na treningach oraz sparingach i teraz od niego zależy, czy je wykorzysta. Wiążemy z nim spore nadzieje i wierzę, że w niedługim czasie zadebiutuje w PKO Ekstraklasie - mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.Stanisław Szczyrek to rosły środkowy obrońca, który w ciągu dwóch lat zagrał w barwach Śląska 36 meczów w Centralnej Lidze Juniorów U19, strzelając w nich dwie bramki.

- Moim celem na najbliższe miesiące jest ugruntowanie swojej pozycji w rezerwach, a z biegiem czasu chciałbym się również przebić do pierwszego zespołu i być tam waznym ogniwem. Zawsze mam motywację do pracy, ale taki kontrakt to jeszcze dodatkowa motywacja i większe pole do rozwoju - mówi Stanisław Szczyrek. - Na boisku najlepiej czuję się na środku obrony, niezależnie czy jest to ustawienie z trójką czy czwórką obrońców. Piłkarskim wzorem do naśladowania jest dla mnie Sergio Ramos - dodaje.Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów w zielono-biało-czerwonych barwach, ale już w drużynach seniorskich.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław