Wydarzenia

Starcie sąsiadek w tabeli | 2. Liga

2021-05-02 12:00:00
Piłkarki drugiego zespołu Śląska Wrocław w niedzielę rozegrają kolejne ligowe spotkanie. WKS zmierzy się na wyjeździe z trzecim zespołem UKS SMS-u Łódź. Początek meczu o godzinie 16:30.
Niedzielna potyczka będzie starciem sąsiadek w tabeli - Śląsk zajmuje siódme miejsce, a SMS jest ósmy - a wrocławianki zachowują nad najbliższym rywalem trzy "oczka" przewagi. Przed tygodniem podopieczne Moniki Koziarskiej pewnie pokonały LUKS Ziemia Lubińska aż 9:1, teraz zatem będą chciały pójść za ciosem.

Łodzianki ogółem rundy wiosennej na razie do udanych nie mogą zaliczyć. Owszem, początek tegorocznych zmagań w ich wykonaniu był naprawdę dobry, bo z zespołami z czołówki grały jak równy z równym (2:4 ze Skrą Częstochowa i 5:2 z WAP-em Włocławek), ale po zdobyciu czterech punktów w trzech meczach, przyszły trzy kolejne porażki. Przed tygodniem UKS SMS przegrał na wyjeździe z rezerwami Medyka Konin aż 1:6.

Patrząc przez pryzmat ligowej tabeli i samych statysyk, większe szanse na zwycięstwo należy dawać Śląskowi II, tym bardziej, że łodzianki zdecydowanie lepiej prezentują się... na wyjazdach. W delegacji wygrały cztery z pięciu swoich spotkań i zdobyły dwanaście z siedemnastu punktów. Również zdecydowanie częściej strzelają gole na obcym terenie - ich bilans bramkowy na wyjazdach to 21 goli strzelonych i 20 straconych, podczas gdy w domowych potyczkach zdobyły 12 bramek i straciły ich dwa razy więcej.
 
A o tym, że UKS SMS III lepiej prezentuje się w delegacji przekonały się... same wrocławianki. W spotkaniu 7. kolejki, w październiku, zespół z Łódzi dość pewnie pokonał Śląsk II 4:0. I było to najwyższe zwycięstwo łodzianek w tym sezonie. Teraz podopieczne Moniki Koziarskiej będą chciały wziąć rewanż za tamten mecz.

Początek spotkania w niedzielę (2 maja) o godzinie 16:30.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Paweł Prochowski

Zobacz również