Wydarzenia

Terminarz Ekstraklasy na sezon 2020/21

2020-07-27 14:01:00
Ekstraklasa SA ogłosiła terminarz rozgrywek ligowych na sezon 2020/21. Śląsk Wrocław rozpocznie zmagania domowym meczem z Piastem Gliwice (21 lub 22 sierpnia).
Przed wrocławianami kolejny raz wymagający początek sezonu. W pierwszych sześciu kolejkach WKS zmierzy się ze wszystkimi pucharowiczami - kolejno z Piastem (1. kolejka, u siebie), Lechem (3., dom), Legią (5., wyjazd) i Cracovią (6., dom).

Mecze przyjaźni z biało-zielonymi z Gdańska zaplanowano w 9. oraz 24. kolejce, z kolei derby Dolnego Śląska z Zagłębiem Lubin czekają nas w 13. oraz 28. kolejce.

Spotkania z beniaminkiem to kolejno 11. i 26. kolejka (Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz 15. i 30. (Stal Mielec), a także 14. i 29 z trzecią drużyną, która wywalczy awans do PKO Ekstraklasy. O ostatnie miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym w barażach rywalizują Radomiak Radom, Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Warta Poznań i Miedź Legnica.

W nadchodzącym sezonie przed drużynami już nie 37, ale 30 meczów. Tym samym wiemy już, że Śląsk zakończy sezon 16 maja, domowym meczem ze Stalą Mielec.
 
Terminarz Ekstraklasy 2020/21: 
 
Kolejka 1 - 22 sierpnia 2020
Warta Poznań - Lechia Gdańsk
Cracovia - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków
KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Wisła Płock - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Kolejka 2 - 29 sierpnia 2020   
KGHM Zagłębie Lubin - Warta Poznań
Lech Poznań - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia
Stal Mielec - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

Kolejka 3 - 12 września 2020   
Warta Poznań  - Piast Gliwice
Cracovia - Stal Mielec
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Legia Warszawa
Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Kolejka 4 - 19 września 2020 
  
KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia
Lech Poznań - Warta Poznań
Lechia Gdańsk - Stal Mielec
Legia Warszawa - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Wisła Płock
 
Kolejka 5 - 26 września 2020   
Cracovia - Raków Częstochowa
Górnik Zabrze - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin
Lech Poznań - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Piast Gliwice
Wisła Płock - Warta Poznań
 
Kolejka 6 - 3 października 2020   
Warta Poznań - Legia Warszawa
KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze
Piast Gliwice - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Stal Mielec
Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa - Wisła Płock
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - Cracovia
 
Kolejka 7 - 17 października 2020   
Cracovia - Piast Gliwice
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań
Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin
Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań
Stal Mielec - Wisła Kraków
Wisła Płock - Śląsk Wrocław
 
Kolejka 8 - 24 października 2020   
Warta Poznań - Górnik Zabrze
KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Cracovia
Piast Gliwice - Wisła Płock
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Stal Mielec
Wisła Kraków - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok
 
Kolejka 9 - 7 listopada 2020   
Cracovia - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Legia Warszawa - Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - KGHM Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa - Wisła Kraków
Stal Mielec - Warta Poznań
Wisła Płock - Pogoń Szczecin
 
Kolejka 10 - 21 listopada 2020   
Warta Poznań - Wisła Kraków
Cracovia - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Stal Mielec
Lech Poznań - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
 
Kolejka 11 - 28 listopada 2020 
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Lech Poznań
Legia Warszawa - Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa - Warta Poznań
Stal Mielec - Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Cracovia
 
Kolejka 12 - 5 grudnia 2020   
Cracovia - Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok - Warta Poznań
Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin - Stal Mielec
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa
 
Kolejka 13 - 12 grudnia 2020
Warta Poznań - Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Lech Poznań
Wisła Kraków - Legia Warszawa
 
Kolejka 14 - 19 grudnia 2020
Cracovia - Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze
Lech Poznań - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Stal Mielec
Piast Gliwice - Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław - Warta Poznań
 
Kolejka 15 - 6 lutego 2021   
Warta Poznań - Cracovia
Górnik Zabrze - Lech Poznań
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Legia Warszawa
Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin
Stal Mielec - Śląsk Wrocław
Wisła Kraków - Piast Gliwice
 
Kolejka 16 - 13 lutego 2021   
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk - Warta Poznań
Legia Warszawa - Raków Częstochowa
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Cracovia
Stal Mielec - Wisła Płock
Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok
 
Kolejka 17 - 20 lutego 2021 
Warta Poznań - KGHM Zagłębie Lubin
Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Lech Poznań
Śląsk Wrocław - Wisła Kraków
 
Kolejka 18 - 27 lutego 2021
KGHM Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Wisła Płock
Piast Gliwice - Warta Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Jagiellonia Białystok
Stal Mielec - Cracovia
Wisła Kraków - Pogoń Szczecin
 
Kolejka 19 - 6 marca 2021
Warta Poznań - Lech Poznań
Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze - Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice
Raków Częstochowa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec - Lechia Gdańsk
Wisła Płock - Wisła Kraków
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin
 
Kolejka 20 - 13 Marca 2021
Warta Poznań - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice - Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Cracovia
Wisła Kraków - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa
 
Kolejka 21 - 20 marca 2021
Cracovia - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin
Lech Poznań - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Warta Poznań
Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock - Raków Częstochowa
 
Kolejka 22 - 3 kwietnia 2021   
Warta Poznań  - Podbeskidzie Bielsko-Biała
KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice  - Cracovia
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze
Wisła Kraków - Stal Mielec
Śląsk Wrocław - Wisła Płock
 
Kolejka 23 - 10 kwietnia 2021   
Cracovia - Lech Poznań
Górnik Zabrze - Warta Poznań
Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków
Stal Mielec - Raków Częstochowa
Wisła Płock - Piast Gliwice
 
Kolejka 24 - 17 kwietnia 2021
Warta Poznań - Stal Mielec
Jagiellonia Białystok - Cracovia
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań - Legia Warszawa
Piast Gliwice - Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin - Wisła Płock
Wisła Kraków - Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
 
Kolejka 25 - 21 kwietnia 2021
Górnik Zabrze  - Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice
Legia Warszawa - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa - Lech Poznań
Stal Mielec - KGHM Zagłębie Lubin
Wisła Kraków - Warta Poznań
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok
 
Kolejka 26 - 24 kwietnia 2021
Warta Poznań - Raków Częstochowa
Cracovia - Wisła Płock
Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków
Lech Poznań - Lechia Gdańsk
Piast Gliwice - Legia Warszawa
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław - Podbeskidzie Bielsko-Biała
 
Kolejka 27 - 1 maja 2021   
Warta Poznań - Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze - Wisła Płock
KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice
Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lech Poznań
Raków Częstochowa - Śląsk Wrocław
Stal Mielec - Pogoń Szczecin
Wisła Kraków - Cracovia
 
Kolejka 28 - 8 maja 2021  
Cracovia - Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa
Lech Poznań - Stal Mielec
Legia Warszawa - Wisła Kraków
Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin - Warta Poznań
Wisła Płock - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin
 
Kolejka 29 - 12 maja 2021
Warta Poznań - Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk - Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Piast Gliwice
Stal Mielec - Legia Warszawa
Wisła Kraków - Lech Poznań
 
Kolejka 30 - 16 maja 2021
Cracovia - Warta Poznań
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Lech Poznań - Górnik Zabrze
Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice - Wisła Kraków
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa
Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław - Stal Mielec
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również