Wydarzenia

Tomasz Loska dołącza do Śląska Wrocław!

2024-06-04 15:00:00
Transferów WKS-u ciąg dalszy. Po ogłoszeniu umowy z Serafinem Szotą i Simonem Schierackiem, do wicemistrzów Polski dołącza Tomasza Loska. 28-letni bramkarz podpisał kontrakt z wrocławskim klubem, który obowiązuje do czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Pochodzący z Knurowa zawodnik swoją karierę juniorską zaczynał od gry w Tempie Paniówki. Następnie przeszedł do Piasta Gliwice, a potem do Gwarka Ornontowice. Z tej ostatniej ekipy został wypożyczony do GKS-u Tychy, a następnie wypatrzył go Górnik Zabrze.

W ekipie 14-krotnych mistrzów Polski początkowo grał przede wszystkim w rezerwach. Był też wypożyczany do Nadwiślana Góra oraz Rakowa Częstochowa, gdzie po raz pierwszy spotkały się drogi jego oraz dyrektora sportowego Śląska, Davida Baldy. Dobre występy zaowocowały powrotem do Zabrza i regularnymi występami w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. To właśnie z Loską w bramce zabrzanie powrócili na najwyższy szczebel.

Kolejny sezon przyniósł regularną grę zawodnika w Ekstraklasie. Wraz z Loską zespół Górnika zajął czwarte miejsce i zakwalifikował się do eliminacji Ligi Europy. Nowy nabytek Śląska wystąpił w meczach pucharowych z takimi zespołami jak Zaria Balti czy AS Trencin.Ostatnim klubem w dotychczasowej karierze zawodnika była Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Bramkarz najpierw został tam wypożyczony, a potem wytransferowany. Z niecieczanami zaliczył kolejny awans w karierze, a w sezonie 2021/2022 ponownie pełnił rolę golkipera drużyny występującej w Ekstraklasie. Po spadku pozostał w Niecieczy aż do minionych rozgrywek, w których wystąpił w 29 spotkaniach.

Łącznie na koncie zawodnika jest 77 meczów w Ekstraklasie. Z takiego wzmocnienia cieszy się David Balda. – Po wicemistrzowskim sezonie chcemy zbudować jeszcze mocniejszą kadrę na kolejne rozgrywki. Przychodzi do nas bramkarz, który ma już spore doświadczenie w Ekstraklasie. Właśnie na takim zawodniku nam zależało. Tomasz będzie rywalizował o miejsce z Rafałem Leszczyńskim – mówi David Balda, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- Dla mnie to ogromna szansa, by powrócić do Ekstraklasy. Bez wahania przyjechałem podpisać umowę. David Balda i Maciej Sikorski kontaktowali się ze mną i udało się. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem i mogę być częścią tak dużego klubu – komentuje przejście do Śląska Tomasz Loska.

Witamy we Wrocławiu, Tomasz!

Autor: Bartosz Rabenda, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław