Wydarzenia

Tylko awans! | Piłka Kobiet

2023-11-25 03:00:00
W sobotę - 25 listopada - piłkarki Śląska Wrocław zmierzą się na wyjeździe z HydroTruckiem Radom. Spotkanie w ramach 1/16 finału Orlen Pucharu Polski rozpocznie się o godzinie 12:00 w Radomiu.
Śląsk jako ekstraligowiec bez wątpienia jest faworytem sobotniej potyczki. Trzeba jednak mieć na uwadze, że radomianki jeszcze w poprzednim sezonie grały w najwyższym poziomie, więc bez wątpienia nie brakuje im doświadczenia.

W obecnych rozgrywkach HydroTruck - znany również pod nazwą Sportowa Czwórka - będzie chciał powrócić na ekstraligowe salony, jednak będzie to zadanie niezwykle trudne. Po rundzie jesiennej radomianki zajmują siódme miejsce w tabeli Orlen I Ligi z bilansem 4 zwycięstw, 2 remisów i 4 porażek. Warto nadmienić, że mają jeden mecz rozegrany mniej od reszty stawki, bowiem ich ostatnie spotkanie - z Polonią Środa Wielkopolska - zostało odwołane ze względu na zły stan murawy na boisku Polonii.

Zanim jednak przyszło do przymusowego wolnego, radomianki wygrały trzy spotkania z rzędu. Najpierw na własnym terenie poradziły sobie z SWD Wodzisław Śląski (4:2), następnie pokonały w delegacji Skrę Częstochowa 2:1, a później u siebie 2:0 Sportis Bydgoszcz. Dorzucając do tego pucharowe zwycięstwo, HydroTruck ma na swoim koncie cztery wygrane z rzędu i nie będzie chciał się zatrzymywać.

Po drugiej strony mamy Śląsk, który jest podrażniony ostatnią porażką z Czarnymi Sosnowiec. Podopieczne Piotra Jagieły nie były zespołem gorszym, jednak nie przywiozły z Sosnowca punktów i teraz będą chciały się zrehabilitować.

Śląsk dwukrotnie mierzył się z HydtroTruckiem Radom i... statystyki przemawiają za WKS-em. Wrocławianki w Radomiu wygrały 3:0 (bramki Julia Maskiewicz, Klaudia Adamek i Katarzyna Białoszewska), a u siebie 6:0 (bramki Katarzyna Białoszewska - 2, Kamila Czudecka, Natalia Sitarz, Kinga Klimczak i Gabriela Lewicka). Czy Śląsk podtrzyma serię meczów z radomiankami bez straty punktu i gola?

Początek spotkania o godzinie 12:00 w Radomiu. Tekstowa transmisja na żywo dostępna będzie na naszym profilu na X/Twitterze.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Adriana Ficek

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław