Wydarzenia

U15: Derby dla Śląska!

2023-03-11 22:00:00
Kolejna wygrana zespołu U15 Śląska Wrocław! Podopieczni Pawła Dziakowicza pokonali w derbowym spotkaniu Miedź Legnica 3:2, choć musieli "gonić" wynik.
Wrocławianie nadal są niepokonanym zespołem w grupie C Centralnej Ligi Juniorów U15 i nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Zwycięstwo z legniczanami nie przyszło im jednak łatwo. Beniaminek rozgrywek pokazał, że zeszłotygodniowa wygrana w Zabrzu nie była dziełem przypadku. Miedź to zespół poukładany w defensywie i groźny w ataku, o czym dobitnie przekonali się młodzi piłkarze WKS-u.

Nie będzie także nadużyciem stwierdzenie, że mecz toczył się w bardzo specyficznych warunkach, właściwie w czterech porach roku. Początek to dość wietrzna jesienna aura, jednak z biegiem czasu przez chmury przebijało się słońce, najpierw wiosenne, a potem niemal w pełni letnie. Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy nad stadion na Sztabowej napłynęły ciężkie, szare chmury i zaczęła się... śnieżyca. Po kilku minutach wszystko wróciło do normy z początku i nadal mieliśmy przedwiośnie.

W tych zmiennych warunkach lepiej na początku odnaleźli się wrocławianie, którzy prowadzili grę, a swoją przewagę udokumentowali golem Bartosza Szywały. Radość WKS-u nie trwała długo, bo chodź Miedzianka nie miała wielu okazji, to jedną z nich wykorzystała - w 19. minucie Szymon Głowiński doprowadził do remisu.

W drugiej połowie to legniczanie odważniej ruszyli do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. Filip Zięba pewnym uderzeniem pokonał Huberta Jazowskiego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Śląsk ruszył do odrabiania strat i ta sztuka udała się dopiero w 58. minucie, kiedy Wojciech Gajewski z rzutu karnego pokonał bramkarza Miedzi. Wrocławianie wyrównali, ale niedługo potem stracili zawodnika, bo za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Olivier Siniawski.

Podopieczni Pawła Dziakowicza po stracie kolegi dodatkowo się zmotywowali i raz za razem stwarzali zagrożenie pod bramką Miedzi. W 69. minucie arbiter znów wskazał na wapno, a jedenastkę na gola znów zamienił Wojciech Gajewski, tym razem ustalając wynik spotkania.

Za tydzień wrocławianie rozegrają pierwszy mecz w delegacji, znów z beniaminkiem CLJ U15 - Lechią Zielona Góra.

Centralna Liga Juniorów U15
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica 3:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Bartosz Szywała 7'
1:1 Szymon Głowiński 19'
1:2 Filip Zięba 48'
2:2 Wojciech Gajewski 58' (k)
3:2 Wojciech Gajewski 70' (k)

Śląsk: Jazowski - Wyszyński (41' Rostek), Cegliński, Korzeniowski, Borowy (41' Szczygieł), Wąsala (63' Hachuła), Kleczewski, Gajewski, Pakosz, Szywała, Siniawski.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również

Wiadomości Wrocław Pogoda Wrocław Rozkład jazdy MPK Wrocław